Svab

Škůdci jsou hrozbou každé kuchyně. Přinášíme 4 tipy, jak si s nimi rychle poradit

Chcete se zbavit nežádoucích škůdců v kuchyni? V takovém případě se vám budou hodit hned čtyři následující způsoby, které vám s tím pomohou. Pro většinu druhů budete potřebovat základní suroviny, které jistě bez problémů najdete doma.

Důkladný úklid a vyčištění

Prvním krokem pro odstranění nežádoucích hmyzích škůdců z kuchyně je hlavně důkladný úklid. Pokud zde nebudou nechráněné zbytky jídla, lákavý zápach a nečistoty, které poslouží jako potrava, nemají důvod se zde zdržovat. Snažte se věnovat pravidelnému úklidu kuchyně a jednou za čas proveďte generální vyčištění všech skříněk. Během toho zároveň zkontrolujete, jestli se přeci jenom někde nějaký ten škůdce neukrývá. Pokud totiž škůdce objevíte včas, je jejich likvidace o něco jednodušší.

Mohlo by vás zajímat:  Úzké mezery pod nábytkem jsou skladištěm prachu. S jednoduchými vychytávkami všechny skuliny vyčistíte raz dva
Zdroj obrázku: Freepik

Vůně a sucho

Hmyzí škůdci si většinou libují v temných místech, kde je zápach a vlhkost. Proto pravidelně větrejte a přidat můžete aromatické vůně. Zvolte například levanduli či mátu, které pomohou ve formě éterického oleje i jako rostliny zasazené v květináči a umístěné poblíž kuchyně.

Použijte skořici, sůl nebo pepř

Mezi další způsoby, jak se zbavit například mravenců a odradit je od vstupu do kuchyně či jednotlivých skříněk, je použití zábran v podobě skořice, soli, pepře nebo prášku do pečiva. Fungovat může také citronová šťáva, kterou pokapete místa, na kterých se mravenci rádi vyskytují. Pro začátek vždy vyzkoušejte, jaká z látek bude nejlépe fungovat. Před nanesením těchto bariér kuchyň samozřejmě vždy důkladně vyčistěte.

Mohlo by vás zajímat:  Monstera je odolná, tyhle chyby ale neodpustí. Její listy mohou rychle ztratit na kráse
Zdroj obrázku: Freepik

Pořiďte si pasti

Dalším způsobem, jak likvidovat hmyzí škůdce bez rizika ohrožení vlastního zdraví kvůli drastické chemii, je použití pastí. Ty se dají umístit například do skříněk, kde zastaví postup mnoha různých druhů hmyzích škůdců. Oblíbené jsou nejrůznější lepicí pásky, mucholapky, ale i důmyslné pasti například na šváby a jiné brouky.

Zdroj: https://www.rentokil.ie/blog/top-5-kitchen-pests/
Přidat na Seznam.cz