Vazy1

Vázy na květiny se časem zanesou a je obtížné je umýt. Tyto triky pomohou

Mnoho lidí si s radostí zdobí svůj interiér řezanými květinami. Vázy na květiny jsou po čase ovšem velmi špinavé a mnoho lidí netuší, jak je správně a snadno vyčistit. Pokud nejsou příliš znečištěné, postačí jen koupel ve vlažné vodě s mycím prostředkem. Horkou vodu byste rozhodně používat neměli, protože váza pak ztratí svůj typický lesk.

Šumivý aspirin a jedlá soda

Na důkladné vyčištění můžete vyzkoušet obyčejný aspirin. Naplňte vázu teplou vodou a přidejte jednu nebo dvě tabletky šumivého aspirinu. Nechte ho působit po dobu asi jedné hodiny a poté sklo několikrát opláchněte ve studené nebo vlažné vodě. Nemáte-li po ruce šumivý aspirin, můžete využít surovinu, kterou má jistě doma každý člověk a především ženy, které rády pečou.

Mohlo by vás zajímat:  Citrusové slupky je chyba vyhodit. Nádobí v myčce i celou domácnost rozzáří čistotou a leskem
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda je skvělým pomocníkem pro čištění mnoha povrchů a v domácnosti ji zaručeně využijete při mnoha příležitostech. Proto je dobré, když ji budete mít vždy po ruce. Smíchejte půl šálku octa s jedním litrem teplé vody a dvěma lžícemi jedlé sody. Kapalina napění a odstraní zbytky veškerých nečistot, které se na skleněném povrchu nacházejí z častého používání. Na mytí vázy byste neměli zapomínat. Stejně jako jiné dekorace potřebuje určitou péči.

Písek nebo rýže a vaječné skořápky

Chcete-li ze dna setřít usazeniny a nečistoty, nasypte hrst písku a přidejte teplou mýdlovou vodu. Poté vázou jemně zatřeste. Poté ji opláchněte a v případě potřeby ošetření opakujte. Nechte vázu přirozeně uschnout. Jistě nebudete mít vždy po ruce písek. Skvěle ho ovšem nahradí obyčejná rýže, která funguje stejně dobře a kterou máte jistě vždy ve své kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Lednici má doma každý, ne každý s ní ale umí zacházet. Časté chyby ji ničí
Zdroj obrázku: Freepik

Vaječné skořápky nemusíte ihned po rozklepnutí vejce vyhodit. Potřebujete-li vyčistit vázu, stanou se ideálními pomocníky. Jemně je rozdrobte a dejte do vázy. Nalijte teplý octový roztok (sedm lžic octa na litr vody). Zakryjte vrchní otvor a energicky s vázou zatřeste. Poté misku umyjte v teplé mýdlové vodě a opláchněte ji ve vlažné nebo studené čisté vodě.

Zdroj: https://www.southernliving.com/home/organization/how-to-clean-cloudy-glass-vase
Přidat na Seznam.cz