Cistic Oken1

5 způsobů, jak použít čistič oken, které by vás ani nenapadly

Když se řekne čistič oken a jeho použití, asi se podivíte, o čem se to chceme bavit? Čistič oken umyje okna a konec! Samozřejmě, že jeho hlavním úkolem jsou čistá okna beze šmouh. Ale věděli jste, že má i spoustu dalších zajímavých využití? Čtěte dále a zjistěte, jak čistič oken dokáže vyleštit šperky, odstranit skvrny a mnoho dalšího.

1.    Zmírňuje otoky po včelím bodnutí

Stříknout čistič oken na včelí bodnutí je skvělý způsob, jak snížit otok a bolest. Nejprve však nezapomeňte odstranit žihadlo a teprve potom nastříkejte. Používejte pouze čistič oken ve spreji, který obsahuje amoniak, a nikdy nepoužívejte koncentrovaný produkt. Kouzlo spočívá právě v malém množství amoniaku (čpavku), o kterém sami včelaři už roky vědí, že dokáže zmírnit následky bodnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Lednice pomáhá uchovat potraviny čerstvé, je ale třeba myslet na základní pravidla
Zdroj obrázku: Freepik

2.    Vyčistěte si šperky

Proč plýtvat penězi pořizováním drahého čističe šperků, když stejnou práci zastane obyčejný čistič oken? Rozjasněte celokovové a drahokamové šperky tímto způsobem: postříkejte šperky čističem a použijte starý zubní kartáček a jemně vydrhněte. Poté opláchněte studenou vodou. Pozor: tento trik nezkoušejte na měkkých, porézních špercích, jako jsou opály, perly nebo tyrkys.

3.    Odstraní odolné skvrny z prádla

Pokud praní s čisticím prostředkem nestačí na to, aby z látky zmizely odolné skvrny, jako je krev, tráva, rajčatová omáčka nebo červené víno, zkuste místo toho čirý sprej na okna na bázi čpavku. Nastříkejte skvrnu čističem oken a nechte 15 minut působit. Poté otřete suchým hadříkem, opláchněte studenou vodou a znovu vyperte běžným způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Slupku z mandarinky je hřích vyhodit. Sladký sirup posílí imunitu, tinktura příjemně zahřeje
Zdroj obrázku: Freepik

4.    Uvolní prstýnek

Máte po celém dni nateklé prsty a nejde vám sundat prstýnek? V tom případě si nastříkejte na prst trochu prostředku na čištění oken. Prst se tak promaže a prstýnek se uvolní a lehce z prstu sklouzne.

5.    Odpudí hmyz

Čistič oken můžete použít také jako repelent proti hmyzu. Nastříkejte sprej podél okrajů dveří a oken. Tím vytvoříte odpuzující bariéru proti mravencům, molům a dalšímu hmyzu. Jediná nevýhoda je, že jej musíte stříkat poměrně často. V případě, že škůdci už zavítali k vám domů, můžete čistič nastříkat přímo na ně, sprej je zahubí. Nezkoušejte to však na včelách a vosách – účinek totiž není okamžitý a vosa nebo včela by vás mohly bodnout.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/quick-tips/13-other-things-you-can-clean-with-glass-cleaner/
Přidat na Seznam.cz