Greenhouse 4948726 1920[1]

Koupit květinu je těžší, než se zdá. Lidé přehlížejí věci, které jasně naznačují, že brzy uvadne

Málokdo si chce květiny vypěstovat od semínek. Je to nejenom náročné, ale je to také zdlouhavé. I proto většina lidí raději zamíří do obchodu a koupí si již předpěstovanou rostlinu v květináčích. Ta ale může po pár týdnech doma uvadnout, nebo se objeví jiné komplikace. Ty nemusí být spojeny nutně se špatnou péčí. Není nic neobvyklého, že se prodejci snaží prodat za každou cenu a neznalý zákazník přehlédne signály, kterými květina dává už v obchodě najevo, že není zcela v pořádku. Na co proto dávat dobrý pozor, pokud chceme mít z koupených květin radost a užitek?

Mohlo by vás zajímat:  Domácí metody, jak dlažební kostky zbavit skvrn od oleje, barvy nebo mechu

Nekoukejte na květ, ale na listy

Je přirozené, že květy nás na první pohled zaujmou. To je koneckonců jejich účelem, byť má vzhled květů lákat především hmyz a ne savce. Ale zářivou barvu a zdravý vzhled květu je krátkodobě relativně snadné povzbudit různými postřiky nebo správným přihnojením. Zdraví květiny přitom prozradí hlavně listy, proto byste se na ně měli zaměřit i vy. Vaší pozornosti by neměly uniknout tyto nesrovnalosti:

  • Zárodky plísní a mykóz, které však díky chemickým postřikům nemusí být při zběžném pohledu patrné
  • Nezdravé zabarvení listů a drobné flíčky
  • Bezdůvodně osychající listy
  • Podivná struktura ve tkáni listů či stonku
Mohlo by vás zajímat:  Oživte krásu svého svátečního nádobí i příborů. Jednoduše a šetrně ke každému materiálu
Zdroj obrázku: Pixabay

Co prozradí zemina

Také substrát, ve které květina roste, vám může o jejím stavu hodně napovědět. V obchodě většinou zakoupíte rostlinu zasazenou do substrátu pro průmyslové pěstitele. Ta by měla být v závislosti na druhu květiny buďto suchá, nebo mírně navlhlá. Pokud je zemina příliš vlhká, hrozí, že kořenový systém rostliny začne zahnívat.

Přečtěte si informační štítek

V obchodech často narazíte na rostliny, které jsou hitem posledních měsíců, ale vy zatím o jejich pěstování mnoho nevíte. Proto je vždy dobré prostudovat informační štítek, který je ke každé rostlině připevněn. Možná se vám zalíbila okrasná květina, která vám doma bohužel neporoste, protože váš byt nemá dostatek slunečního svitu, nebo ho má naopak přespříliš.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/mistakes-to-avoid-when-buying-plants-from-nursery-gardening-mistakes/
Přidat na Seznam.cz