Cleaning Set Products Blue Bucket With Mop

Málokdo se těší na generální úklid. Velmi ho zjednoduší pravidelné návyky

Pro některé ženy je pouhá myšlenka na generální úklid domácnosti vyčerpávající. Nerady jej provádí a úklid je nebaví. Na druhou stranu existují ženy, které úklid milují, odpočinou si při něm a oddechnou si po náročném dni plného stresu. Jak na úklid, aby byl efektivní a vydržel dlouhou dobu?

Úložné prostory

U každého místa – v obývacím pokoji, koupelně, v ložnici, v dětském pokoji a jinde – připravte úložná místa, do kterých budete vkládat potřeby, které nemají být volně položené. Po nějakém čase si na úložná místa zvyknete a budete zde potřeby ukládat automaticky. To stejné platí i pro ostatní členy domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Podle jednoduchého postupu budou spáry mezi dlaždicemi zářivě čisté
Zdroj obrázku: Freepik

Každý den také projděte byt s košem a dejte do něj veškeré věci, které do místnosti nepatří. To stejné udělejte s odpadky – papírky, letáky, novinami a tak dále. Také se podívejte do koupelny a vyhoďte veškeré přípravky, které prošly, jsou vyschlé nebo je nepoužíváte.

Utírání

Také byste měli pravidelně utírat povrchy, jako je sporák nebo trouba či linka. Nenechávejte to až na generální úklid, nebo se z toho zblázníte. Pokud nemyjete sporák po každém vaření, zaschlé jídlo půjde velmi těžko dolů a zabere vám dlouhý čas, než sporák vyčistíte. Doporučujeme každý večer uklidit nádobí a také utřít linku, abyste neshromažďovali prach v kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Množství chlupů v domácnosti zredukuje správná péče o mazlíčky a ocet přidaný do pračky
Zdroj obrázku: Freepik

Správný postup při úklidu

Naplánujte si větší úklid dopředu. Uklízejte jednu místnost po druhé, povrch po povrchu. Nejdříve vždy čistěte od shora dolů, a to každou místnost. Police, skříňky a nakonec podlahy. Také neztrácejte čas hledáním čisticích prostředků, mějte je vždy po ruce, ale daleko od dětí. V koupelnové skříňce na toaletu, vanu a umyvadla, v kuchyňské skříňce na dřez, sporák a tak dále. Můžete také čističe vložit do kýblů a umístit do skříňky.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/how-to-clean-house-fast/
Přidat na Seznam.cz