Satisfied Pretty Millennial Caucasian Female Suffering From Heat Sitting Sofa Enjoying Cold

V horkých dnech byt ochladí správné větrání, použití větráku nebo rostliny

Léto zatím zcela nekončí a čekají nás ještě vysoké teploty. Nemusí se jednat vyloženě o tropy přesahující 30 °C, nicméně i teploty kolem 25 °C mohou výrazně zatopit našemu tělu. Teplotu venku neovlivníme, co ale ovlivnit můžeme, to je teplota uvnitř domácnosti. Větrání je důležitou součástí každého domova, ale pozor na časté chyby. Špatné návyky mohou spíše uškodit než pomoci.

Větrání hraje klíčovou roli

Ano, otevření a zavření okna je velice snadnou záležitostí. Stačí pouze pootočit klikou v daném směru a můžete okno nastavit do čtyř poloh:

  • zavřeno,
  • otevřeno,
  • mikroventilace,
  • ventilace.
Mohlo by vás zajímat:  Klíče pod rohožkou jsou známý fígl, lépe budou schované pod psí boudou nebo v dekoraci

V horkých dnech je ale potřeba myslet na důležité zásady. V žádném případě neotvírejte okna přes den, kdy je teplota na vysokých hodnotách. Rozhodně nenechávejte otevřená okna, zatímco pojedete pryč. Otevřením oken sice bude dovnitř proudit vzduch, ale teplý. Mějte tedy okna zavřená, nejlépe zakrytá žaluziemi nebo závěsy. Okna otvírejte pouze večer, nejlépe od půlnoci, kdy už nebude proud vzduchu ovlivněn nahřátou fasádou, až do šesté sedmé hodiny ranní.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte větrák naplno

Ne vždy a všude je možná instalace klimatizace. V takovém případě zkuste investovat do větráku, který vám dodá přísun čerstvého vánku. Jeho schopnost ochlazení lze navýšit postavením plné nádoby ledových kostek před něj. Následné ochlazení pocítí celá místnost. Pomoci vám mohou také rozložené plastové láhve se studenou vodou po místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Nevychované děti sousedů mně opravdu vadí. A jejich rodiče mnohem více

Zabraňte dusnu

Vysoké teploty z domu lze vyhnat i dalšími způsoby. Například odpojte nepoužívané spotřebiče, aby zbytečně negenerovaly teplo. Vařte nebo pečte pouze v ranních nebo nejlépe v nočních hodinách.

Nebojte se jít také přírodní cestou. Břečťan nebo vinná réva přítomné u oken nebo na stěnách budovy rovněž přispívají k většímu chladu. Co se týče pokojových rostlin, aloe vera, kapradiny nebo fíkusy jsou výbornými adepty. Neváhejte tedy a vyzkoušejte některou z výše uvedených rad. Nejlépe zkombinujte co nejvíce možností.

Zdroj: https://www.environment.sa.gov.au/goodliving/posts/2018/01/keeping-house-cool-efficiently
Přidat na Seznam.cz