Vytopený byt mnoha rostlinám nesvědčí. Těmto druhům horký vzduch ale nevadí
Květiny, které jsou v blízkosti radiátorů, mohou trpět celou zimu, pokud bude topení zapnuté. Vysoušení vzduchu není pro rostliny dobré, protože mohou chřadnout. Když je teplota v místnosti vysoká, musíte zajistit, aby se rostlinám i nadále dařilo. Neznamená to pouze více vody, kterou je budete zalévat. Pro některé rostliny je dokonce nebezpečné, když jim budete teplotu neustále měnit.
Jaké rostliny se vyplatí mít doma přes zimu?
Sanseviera je rostlina, která toho hodně vydrží. Je to železná rostlina. Nemá žádné vysoké nároky na pěstování a klidně vydrží v temné místnosti nebo při vysokých teplotách. Vypadá navíc skvěle a lidé si ji kupují hlavně kvůli tomu, že se hodí i do moderních interiérů. Má raději sucho než mnoho vody. Bez vody vydrží klidně celý měsíc a vůbec jí nebude vadit, že je v blízkosti radiátorů.
Vodu si dokáže ukládat do listů a potom si ji brát podle potřeby. Nadměrné zavlažování rostlin může způsobit hnilobu kořenů a rostlině se nebude vůbec dařit. Mezi další rostliny, které se hodí na zimní období k topení, patří aspidistra. Roste pomalu, poznáte ji podle špičatých listů. Je to stínomilná rostlina a nevadí jí ani větší sucho. Hodí se do koupelen nebo ložnic.
Rostlin, kterým nevadí sucho, je dost
Bilbergie je rostlina, která přirozeně roste v tropických lesích. Pěstuje se ale jako hrnková rostlina poslední roky a je velmi oblíbená pro svou nenáročnost. Na podzim a v zimě jí vůbec nevadí pokojová teplota. Má ráda prostor, protože má široké kořeny, vyplatí se tak pořídit větší květináč. Potřebuje ale pravidelnou zálivku, kterou nesmíte přehánět.
Africká fialka je oblíbenou rostlinou, protože nejen krásně vypadá, ale také nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Má ráda slunce, ale nesmí přímo na sluneční paprsky. Nesmí jí navlhnout listy ani květy, protože to vede k hnilobě. Právě díky listům je rostlina chráněná, protože zadržují vlhkost.
Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/plants-for-hot-apartments-36708173