cleaning-domestic-cooker-hood-grid-with-pink-cloth-fiber-napkin

Čištění digestoře je díky domácím prostředkům snazší

Digestoř je velice užitečným pomocníkem v každé kuchyni. Používá se k odsávání výparů vzniklých vařením. Samotná digestoř působí také estetickým dojmem a chrání domácnost před zbytečnou vlhkostí a výpary. Stejně jako většina zařízení ani digestoř by neměla být opomíjená při pravidelném úklidu. Absencí čištění docílíte akorát toho, že nebude spotřebič plnit správně svou funkci. Pamatujte také na to, že čím déle budete oddalovat čištění, tím bude pak obtížnější. Před samotným čištěním nezapomeňte zařízení odpojit od zdroje napájení. Následovat by mělo vyjmutí a vyčištění filtru a odstranění nahromaděných nečistot.

Domácí metody

Čištění digestoře není složité, nejdůležitější je pravidelnost. Kromě čisticích prostředků můžete využít služeb osvědčených domácích prostředků. Mezi ně patří především:

  • Ocet – Octová voda je vynikajícím prostředkem v boji se špinavou digestoří. Smíchejte ingredience v poměru 1 : 1 a následně nalijte hotovou směs do rozprašovače. Aplikujte na povrch digestoře.
  • Jedlá soda – Z jedlé sody a vody si připravte pastu, která by měla být hustá. Naneste na povrch hadříkem nebo kartáčkem a nechte působit. Po chvíli začněte drhnout, dokud pasta nezaschne. Následně omyjte vodou a otřete do sucha.
  • Přípravek na mytí nádobí – Poslední variantou je použití mycího prostředku, který si poradí s nečistotami. S menším znečištěním si hravě poradí, méně účinný je však na odolné skvrny. Stačí smíchat prostředek s vodou a následně vyčistit digestoř houbou nebo hadříkem na nádobí.
Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec nevyhazujte. Se spáleninou si snadno poradí osvědčení domácí pomocníci

Na mastnou digestoř stojí také za vyzkoušení pár kapek olivového oleje. Aplikujte na mastná místa a po chvíli omyjte hadříkem namočeným v horké vodě. Nezapomínejte digestoř pravidelně umývat každý měsíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění mřížky

Mřížku z digestoře určitě neumývejte v myčce, vysoká teplota ve spojení s tlakem může přispět k jejímu zničení. Mřížku digestoře rychle a snadno vyčistíte pomocí osvědčeného roztoku z octa a vody. Smíchejte ve stejném poměru, naneste na povrch mřížky a nechte působit 10–12 minut. Po uplynutí doby mřížku vydrhněte hrubou stranou houbičky a otřete mokrým hadříkem a suchou papírovou utěrkou.

Mřížku můžete umýt také kartáčkem a mycím prostředkem s vodou. Ve dřezu rozpusťte větší množství čisticího prostředku na mytí nádobí, filtr ponořte a nechte působit 20 minut.

Zdroj: https://www.lotuscommercial.com.au/5-expert-hacks-maintain-clean-filters-kitchen-exhausts-range-hoods/
Přidat na Seznam.cz