Blueeyed Cat Strolling Park Perfect Conveying Tranquility Exploring Idea N

Vykonání potřeby mimo toaletu znamená u kočky stres nebo nemoc

Kdo by nemiloval domácí mazlíčky? Samozřejmě se najde určitá skupina lidí, která nemá ráda domácí zvířata nebo jen pouze vybraná. Někdy nejde o nenávist jako spíše o alergii nebo další zdravotní neduhy. V ostatních případech domácí mazlíčky milujeme. Je však rozdíl, jakého tvora doma chováme. Třeba takové kočky patří k nejoblíbenějším zvířatům hned po psech. Působí roztomile, ale kolikrát do nich nevidíme. Někdy jejich chování označujeme jako výstřední, ale má své důvody.

Kočka se snadno učí

Kočky nepatří mezi nejhloupější tvory, takže velice rychle a snadno si osvojí vykonání potřeby do vyznačeného místa. Zbavování se výkalů a moči do podestýlky je podobné tomu, na co si kočky zvykly už před domestikací. Někdy však nastane moment, kdy kočka vykoná potřebu mimo vyznačené místo, a způsobí tak nemalé pozdvižení. Proč najednou kočka změní svou rutinu?

Mohlo by vás zajímat:  Svařené víno zahřeje na těle i na duši. Je lékem, který nikdy neomrzí

Změna psychického nebo fyzického stavu

Častým důvodem je psychický problém nebo nemoc. V prvním případě je na vině především stres. Sami dobře víte, jak se vám může stýskat po někom blízkém, to samé mohou zažívat i kočky v hlubším měřítku. Dlouhá nepřítomnost majitele, stěhování, nový nájemník, zvláštní zvuky, hluk atd. mohou narušit psychickou pohodu mazlíčka, což vyústí ve vykonání potřeby mimo toaletu. Může se tak jednat o vaši postel, aby kočka upoutala vaši pozornost, že něco není v pořádku.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se otravných hlodavců jednou provždy. Zafungují osvědčené i moderní metody
Zdroj obrázku: Freepik

Ne všechny kočky jsou stejné

Platí totéž co u lidí. Každý je originál, stejně tak kočky, psi a další tvorové. Každý reaguje individuálně na vzniklé situace. Některé kočky mohou reagovat způsobem, že pomočí vaše osobní věci, když jste na ně přísní, nebo dokonce zlí. V takovém případě není od věci přehodnotit své chování a sledovat případné změny.

Zdravotní problémy

Pokud vyloučíme špatný psychický stav, jedná se o zdravotní potíže. Nejčastěji bývají postiženy ledviny. Více se tento problém týká kastrovaných koček. Při přetrvávajících potížích stojí za to navštívit veterináře, aby provedl vyšetření a udělal testy. Na základě výsledků byste měli dostat instrukce k následné terapii.

Zdroj: https://www.softpaws.com/why-do-cats-pee-on-their-humans-bed/
Přidat na Seznam.cz