Vždy dokonale vyleštěné a čisté zrcadlo rozzáří každý domov. Inspirujte se snadnými triky

Vždy dokonale vyleštěné a čisté zrcadlo rozzáří každý domov. Inspirujte se snadnými triky

Zrcadla patří mezi dekorativní prvky. Mohou opticky zvětšit místnost, najdete je hlavně v ložnicích nebo spojovacích chodbách. Je nutné ale o zrcadla pečovat, abyste se v nich stále viděli dobře a nerozmazaně. V koupelně je velký problém udržet zrcadla čistá, protože pára vycházející z horké vody zanechává stopy, stejně jako prostředky na vlasy nebo pleť.

Jako pomocníka můžete použít zubní pasu nebo ocet

Nejlépe se zrcadla budou čistit, pokud je otřete hned po koupání, když je místnost horká a ještě v ní je pára. Stačí vám k tomu papírová utěrka nebo měkký hadřík. Pro lepší lešticí efekt použijte zmačkané noviny nebo nylonové punčochy. Sklo bude krásně čisté. Na zrcadlech se často usazuje pára, ale na tu můžete využít například pěnu na holení.

Stačí ji trochu nastříkat na zrcadlo a rozetřít měkkým hadříkem. Pára se po aplikaci pěny nebude na sklech objevovat dlouhé týdny. Je ale dobré nanášet jen malé množství, jinak budou mít opačný účinek a leštěním zrcadlo ještě více zašpiníte.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny k interiéru patří, postarejte se o jejich krásu domácími prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet můžete zkombinovat s vodou nebo zkuste amoniak

Jestli nebude fungovat pěna na holení, můžete vyzkoušet kapalinu na bázi amoniaku. Do půl litru vody dejte mýdlo a lžíci čpavku. Promíchejte, směs nalijte do lahve s atomizérem, nastříkejte na zrcadlo a nakonec očistěte měkkým hadříkem. Vyleštit můžete zrcadlo zmačkanými novinami.

Ocet je nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. Nalijte ho do rozprašovače, nastříkejte na sklo nebo zrcadlo a vyčistěte papírovou utěrkou. Nakonec pečlivě vyleštěte. Ocet můžete smíchat také s vodou, přidat čisticí prostředek a tím zrcadlo vyčistit. Bude zářit jako nové. Pomoci může také obyčejný čaj. K vyčištění použijte čajový nálev, který nechte trochu vychladnout. Následný postup je stejný jako u předchozích metod. Jestliže na zrcadle najdete stopy po laku na vlasy, můžete je odstranit pomocí salicylového alkoholu.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a35244651/how-to-clean-a-mirror/
Přidat na Seznam.cz