Cisteni Trouby1

V dokonale čisté troubě je radost péct. Zapomeňte na úmorné drhnutí, jde to mnohem jednodušeji

Jeden z nejdůležitějších úklidů domácnosti se týká kuchyně. Tam totiž připravujete jídlo pro celou rodinu, a tak je nutné, aby byl povrch linky i veškeré spotřebiče bez mastnoty, zbytků jídla i ostatních nečistot. Jedině tak se vyhnete možným bakteriím nebo plísním. Udržujte kuchyň v čistotě snadno a rychle a naučte se efektivně vyčistit pečicí troubu.

Mezi účinné způsoby, jak vyčistit troubu, patří mnoho babských rad. Přírodní produkty jsou často efektivnější než kdejaké prostředky s chemickým složením. Vyzkoušejte tyto tipy a netrapte se zdlouhavým mytím a drhnutím trouby.

Mohlo by vás zajímat:  Vlastnosti dětského pudru oceníte i v domácnosti. Nabízí levnou a účinnou alternativu
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a jedlá soda

Jako první vás určitě z přírodních prostředků napadne jedlá soda a ocet. Tyto dva produkty se vám budou hodit v celé domácnosti. Ocet má navíc bělicí i antibakteriální účinky, a tak bude vaše kuchyně v mnohem lepší čistotě. Naneste na čerstvé nečistoty na stěnách trouby ocet nebo jedlou sodu. Troubu zapněte alespoň na 20 minut na 150 °C. Poté jednoduše nečistotu otřete vlhkým hadříkem.

Připravte si účinný čisticí prostředek z vlastních zásob. Budete potřebovat pouze:

  • jedlou sodu,
  • ocet,
  • mycí prostředek.
Mohlo by vás zajímat:  Indukční deska stále jako nová, čistá a plná lesku díky těm správným prostředkům

Smíchejte půl šálku octa s asi čtvrt šálkem jedlé sody a přidejte trouchu mycího prostředku na nádobí. Nečistotu pokryjte touto směsí a nechte působit přibližně dvacet minut až půl hodiny. Poté můžete prostředek spolu s mastnotou jednoduše opláchnout vlhkým hadříkem a vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění horkým vzduchem

Máte pečicí troubu s funkcí horkého vzduchu? Výborně, čištění trouby bude mnohem jednodušší. Do pečicího plechu s vyšším okrajem nalijte vodu a vložte plech do trouby. Zapněte horký vzduch, teplem a vlhkostí se struktura zapečené nečistoty zjemní a bude mnohem lépe odstranitelná.

Mohlo by vás zajímat:  Škrábance na skle lze šikovně vyhladit. Díky jednoduché metodě bude sklo znovu zářit

Sklo dveří je často zaprskané nečistotami a mastnotou, jen těžko se čistí a leští. Vyzkoušejte směs jedlé sody s octem, tento přípravek funguje vždy. Nechte směs několik minut působit a poté umyjte vodou a hadrem. Sklo bude zase jako nové.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/clean-your-oven-in-5-minutes
Přidat na Seznam.cz