soak-cloth-before-washing-white-cloth

Namáčení prádla předem zefektivní běžné praní

Praní prádla je neodmyslitelnou součástí každodenního života a právě pračka se stala nepostradatelným prvkem v moderních domácnostech. Toto zařízení se vyšvihlo na pozici jednoho z nejdůležitějších spotřebičů, které nám umožňuje rychle a snadno udržovat oblečení, ručníky a povlečení v čistotě, aniž bychom museli věnovat hodiny namáhavému ručnímu praní. Přestože pračky byly dlouhodobě velmi populární, v posledních měsících se stále více uplatňuje nový způsob praní, který si získal velkou oblibu nejen mezi uživateli internetu, ale také mezi běžnými spotřebiteli.

Způsob praní, kterým dosáhnete vyšší čistoty

Namáčení před praním je metoda, která zajistí, že vaše oblečení bude ještě čistější než po standardním cyklu v pračce. Tento způsob praní se zaměřuje na důkladné odstranění veškeré špíny, zbytků pracích prostředků, tvrdého vodního kamene a i neviditelných nečistot. Princip spočívá v namáčení znečištěného prádla v horké vodě s vlastnoručně vyrobeným saponátem po dobu několika hodin.

Zdroj obrázku: Freepik

Důkladné namáčení s účinnými přísadami

Pro přípravu namáčecího roztoku budete potřebovat horkou vodu, do které přidáte borax, jedlou sodu a obvyklý prací prostředek. Směs důkladně promíchejte a poté v ní nechte vyprané textilie namočené po dobu minimálně čtyř hodin. Pro tento účel lze využít vanu nebo velký lavor. Po uplynutí času přesuňte oblečení do pračky a spusťte režim máchání.

Mohlo by vás zajímat:  Díky správnému praní vydrží ložní prádlo roky v perfektním stavu

Vhodnost namáčení pro různé druhy prádla

Namáčení je zvláště účinné při odstraňování nevzhledných žlutých skvrn od potu z bílého oblečení. Je však důležité si uvědomit, že u barevných oděvů hrozí riziko vyblednutí, proto je třeba být opatrný. Tato metoda je ideální zejména pro ručníky, kuchyňské utěrky, plenky určené na opakované použití a lůžkoviny. Díky namáčení budete mít jistotu, že se vyprané prádlo zbaví veškerých nečistot, i když byly na první pohled neviditelné. Přestože tato metoda byla známa a praktikována již našimi babičkami, v současné době byla modernizována a přizpůsobena našim současným potřebám. Výhodou je také úspora energie a času, protože mnoho domácností díky namáčení může prát prádlo na nižší teploty a kratší cyklus, aniž by se obávaly nedostatečného vyprání.

Zdroj: http://blog.watertech.com/laundry-tips-for-cleaner-clothes-and-lower-costs/
Přidat na Seznam.cz