Hygienicky čistá koupelna i bez chemie: stačí zajít do kuchyně a vypůjčit si několik surovin

Není nad to, když je koupelna čistá, doslova svítí a navíc krásně voní. V takové koupelně se nejlépe relaxuje a nabírají se síly do dalšího dne. Dosáhnout toho můžete samozřejmě použitím řady univerzálních i speciálních chemických čisticích prostředků, které jsou běžně k dostání, ne každému však tento způsob vyhovuje.

Někdo má třeba malé děti citlivé na chemii na površích i ve vzduchu, jiný může mít zdravotní problémy nebo jen nechce zbytečně zatěžovat životní prostředí. Naštěstí existují i jiné, přírodnější a šetrnější metody, jak čisté koupelny dosáhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Zázrak jménem peroxid vodíku

Možná to tak na první pohled nevypadá, ale peroxid vodíku patří k ekologickým čisticím prostředkům, nezatěžujícím životní prostředí. Navíc je velice účinný, a to nejen například na vodní kámen, ale i na nečistoty. Ohřejte (ale nevařte) půl šálku vody a smíchejte ji ve vhodné láhvi opatřené rozprašovačem se stejným množstvím peroxidu vodíku. Roztok nastříkejte na daný povrch, nechejte přibližně 5 minut působit a poté jej opláchněte a otřete dosucha měkkým hadříkem.

Klasická silná trojka: jedlá soda, ocet a citronová šťáva

Síla tohoto trojlístku pomocníků se již mnohokrát osvědčila a koupelnu zanechá nejen čistou, ale příjemně provoněnou. Navíc tato kombinace neodstraňuje jen klasické nečistoty a usazeniny, ale chrání také proti nežádoucím houbám a plísním.

Mohlo by vás zajímat:  Zvlhčit vzduch v interiéru lze několika možnostmi, které se liší kvalitou i cenou
Zdroj obrázku: Freepik

Abyste potenciál těchto surovin naplno využili, budete potřebovat

  • šťávu z jednoho velkého citronu,
  • půl šálku jedlé sody bikarbony,
  • půl šálku octa.

Jedlou sodu ponechejte zvlášť a v misce smíchejte citronovou šťávu s octem. Tuto tekutou směs přelijte do láhve s rozprašovačem a postříkejte jí důkladně všechna potřebná místa. Nechejte ji působit přibližně 5 minut a poté na tato místa nasypejte jedlou sodu a opět nechejte stejnou dobu působit. Vezměte si houbičku na nádobí, hadřík, nejlépe z mikrovlákna, nebo měkký kartáček, povrch očistěte, omyjte ho teplou vodou a osušte.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/
Přidat na Seznam.cz