Usnadněte si nekonečné drhnutí trouby. S těmito triky to půjde snadno a rychle

Čištění pečicí trouby patří mezi nejnáročnější úkoly při úklidu kuchyně. Během pečení odpadávají z pokrmů kousky jídla a tuk. To vše se pak připeče ke stěnám trouby. Vyčistit troubu, ve které jsou připálené kousky jídla na uhel, není žádný med. Zaschlé skvrny nepůsobí zrovna vábně a navíc zvyšují riziko požáru. Domácí čisticí prostředky dovedou v tomto případě odvést daleko lepší práci než drahé prostředky z drogerie. Přizvěte si na pomoc:

  • ocet,
  • citronovou šťávu,
  • jedlou sodu nebo borax.

Stačí půl citronu a pekáč

Vymačkaná šťáva z půlky citronu si poradí i s velmi zanedbanou troubou. Nalijte ji do pekáče s trochou vody. Troubu nastavte na 180 °C, a až bude rozpálená, vložte do ní pekáč. Vodní páry a vypařovaná šťáva z citronu zajistí, že se připálené nečistoty začnou samy odlupovat. Citron navíc neutralizuje nepříjemný zápach. Až se všechna voda vypaří, vypněte troubu a pekáč vyndejte. Po vychladnutí stačí vnitřek trouby vytřít vlhkým hadrem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Na odolné skvrny

Na velmi odolné nečistoty se vám vyplatí použít ocet. Smíchejte ho s vodou v poměru 1 : 1. Je-li jeho zápach příliš dráždivý, můžete do roztoku přidat trochu syntetického čisticího prostředku. Do směsi namočte hadřík a vyčistěte troubu. Na závěr ji vytřete čistým navlhčeným hadrem. Ještě silněji působí jedlá soda. Na zaschlé spáleniny nastříkejte vodu a zasypte je tenkou vrstvou sody. Nechte ji několik hodin působit (ideálně přes noc). Ráno troubu otřete čistým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z bot není příjemný nikomu, lze ho ale snadno eliminovat
Zdroj obrázku: Pixabay

Můžete si také připravit čisticí pastu ze směsi sody, vody a trochy čistícího prostředku. Tuto směs pak můžete uchovávat v lahvičce a nastříkat do trouby v případě potřeby.

Borax na konec

Někdo raději sáhne při čištění trouby po boraxu. Na přípravu čistidla budete potřebovat tři lžíce boraxu, šálek vinného octa, lžíci čisticího prostředku a dvě sklenice teplé vody. Roztok nalijte do lahvičky se střičkou. V případě potřeby budete mít účinný odmašťující prostředek vždy k dispozici.

Zdroj: https://www.cookinglight.com/healthy-living/home/how-to-clean-your-oven
Přidat na Seznam.cz