Horizontal Image Modern Bedroom Teenager With Desk With Computer Monitor It

Tipy, jak kreativně a účelně zařídit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta je místem učení, odpočinku a zábavy.. Jak ho zařídit, tak, aby byl funkční, pohodlný a stylový? V tomto článku vám nabízíme několik tipů, jak vytvořit ideální prostor pro studentský život.

Rozdělte pokoj na zóny

Pokud máte k dispozici jen jeden pokoj, je dobré ho rozdělit na několik zón.

– Pracovní zóna: Zde je třeba mít dostatečně velký stůl, na který se dá počítač, lampa a další věci. Stůl by měl mít i úložné prostory pro knihy, sešity a další studijní materiály. To se však dá dát i na poličku. Důležitá je i pohodlná židle. Pokud máte možnost, vyberte si místo u okna, kde bude dostatek světla a vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Schodiště a zábradlí

– Relaxační zóna: Zde je třeba mít pohodlnou postel. Můžete si také dopřát nějaké hebké textilie, jako jsou koberec, závěsy nebo přehozy. Pokud máte rádi čtení nebo sledování filmů, můžete si pořídit například sedací vak. Dá se sem pořídit i například herní konzole a televize, která se dá dát na zeď.

– Zábavní zóna: Slouží jako prostor například pro setkávání s kamarády nebo hraní her. Ideální je nějaký malý nebo skládací stůl a několik židliček.

Mohlo by vás zajímat:  Potřebujete se po povánočním úklidu zrelaxovat? Poradíme jak
room-with-computer-desk-with-chair-bookcase
Zdroj obrázku: Freepik

Vyberte si vhodný materiál a design nábytku

Nábytek do studentského pokoje by měl být praktický, odolný a snadno udržovatelný. Zároveň by měl ladit s vaším stylem a vkusem. Na trhu najdete různé typy nábytku z různých materiálů, například dřevěný, plastový, kovový či skleněný. Každý typ nábytku přináší své výhody a nevýhody například z pohledu udržitelnosti nebo vzhledu. Proto je dobré nákup nábytku náležitě promyslet. Při výběru byste měli zvážit také rozměry nábytku, abyste optimalizovali prostor vašeho pokoje. Nezapomínejte také na to, že funkční uspořádání nábytku může výrazně zvýšit komfort a efektivitu vašeho bydlení.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla pro osvětlení obývacího pokoje

Přidejte osobní a kreativní prvky

Pokoj pro studenta by měl odrážet jeho osobnost, zájmy a koníčky. Vyberte barvy, kterými pokoj vymalujete, vzory, které mu dodají jedinečnost, obrázky, které se vám budou líbit a tak podobně. Nechte svou kreativitu tvořit.

Pokoj pro studenta je místem, kde se učí, odpočívá a baví. Jak ho zařídit tak, aby toto vše bylo možné.

Zdroj: https://www.homelovr.com/how-best-to-arrange-a-room-for-a-student/
Přidat na Seznam.cz