Warm Cup Tea Candle Pumpkins Cozy Blanket Against Window With Rain Drops Moody Fall

Tipy na podzimní dekorace do interiéru i na ven

Podzim se kvapem blíží, i když nám to tak venku nemusí zrovna připadat. Právě proto je o to více si naladit atmosféru tohoto období kolem vašeho obydlí alespoň dekoracemi. V dnešním článku si tak povíme o tom, jak si vyzdobit jak vnitřní, tak ale i venkovní prostory vašeho domu či bytu. Pokud vás toto téma zajímá, jistě nepřestávejte, ale naopak čtěte dál.

Venkovní podzimní dekorace

Venkovní prostory se přeci jen na podzim většinou vyzdobí samy. Pokud si ale chcete prostředí udělat tematické už teď, je tu několik způsobů, jak na to. Tím nejznámějším jsou nejspíše dýně a to vlastně v jakékoli formě. Můžete si pořídit ty umělé, keramické či živé a jistě i spoustu dalších. Naaranžovat je také můžete několika různými způsoby. Můžete z nich udělat pouze hezkou stojící dekoraci před dveře, nebo si je můžete například tradičně vyřezat. Tato tradice pochází z anglofonních zemí a právě svítilny z dýní by měly sloužit k zastrašení zlých duchů od vašeho obydlí. Vydlabané dýně je také dobré umisťovat ven, jelikož mají tendenci procházet přirozeným rozkladem a to je proces, který doma jistě mít nechcete. Jinak můžete zvolit i klasické keramické ozdoby, jako jsou různá zvířata a tak dále. Nic nezkazíte ani tradičním věncem na dveře nebo čímkoli přírodním.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejné mýdlo nabízí mnoho způsobů využití. S přehledem strčí do kapsy i nejdražší přípravky
autumn-decoration-with-pumpkins-flowers-street
Zdroj obrázku: Freepik

A co dovnitř?

Zdobení vnitřku vašeho obydlí se řídí v podstatě stejnými pravidly jako zdobení části venkovní. Opět volte zejména tlumenější, přírodní, zemité barvy a přírodní motivy. Ideální je řídit se vzorem přírody, to znamená, že když nám na podzim opadává listí a kaštany ze stromů, tak tyto části použijeme i v dekoracích doma. Samozřejmě má někdo rád dekorace výstřednější a přiklání se k halloweenskému zdobení. V tomto případě nechte volný průchod vaší fantazii, jelikož nic není zahranou a v podstatě vše se hodí. Zaměřit se můžete na motivy kostlivců, duchů, černých koček či právě dýní a netopýrů.

Zdroj: https://www.thespruce.com/fall-harvest-home-decor-ideas-4081296
Přidat na Seznam.cz