Serving Table Young Woman Swhite Shirt Putting Plates Table

Stůl je základem interiéru. Vyberte ten nejlepší pro svůj domov

Právě podzim se často nese ve znamení večerů strávených v klidu doma a je to tak čas, kdy se po hektickém létě rodina často zase sejde dohromady. Právě při těchto událostech je důležitý například takový stůl. Právě tato drobnost totiž dokáže celkový dojem z našeho obydlí naprosto změnit. Chcete se tak cítit útulně nebo zvolíte moderní styl, který může být trošku chladnější? Právě na toto téma se budeme bavit v dnešním článku. Pro více informací jistě nepřestávejte číst.

Mohlo by vás zajímat:  Při navrhování nové kuchyně hraje roli praktičnost i finanční rozpočet

Zvažte svoje možnosti

Jako u koupi a pořízení čehokoli je i u stolu důležité zvážit své možnosti. Přeci jen to není kousek nábytku, který byste měli za rok pořizovat znovu. Při dobrém výběru vám vydrží i několik let, možná více. V prvé řadě tak zvažte své možnosti finanční. Od toho se pak může odvíjet, zda zvolíte kousek klasický či designový, nebo to, jaký materiál vyberete. Také posuďte, jak jste na tom s prostorem. Je dobré mít už před koupí rozmyšlené, kam stůl dáte. Jak u něj budete sedět a vlastně i to, co od něj očekáváte. Všechny tyto faktory budou později ovlivňovat váš výběr.

Mohlo by vás zajímat:  Citron působí skvěle nejen na naše zdraví, provoní a pročistí celou domácnost
dining-room-arrangement
Zdroj obrázku: Freepik

Stůl konferenční, jídelní či kombinace obojího

Popularita jídelních stolů v posledních letech mírně klesá a to zejména proto, že není příliš časté, že by se rodina sešla a hromadně jedla. Větší popularitu pak získali stolky konferenční, které většinou zaberou méně místa a ještě k nim nemusíte navíce pořizovat židle. Je ale možné zvolit i variantu prostřední a to jsou stoly nastavitelné. Spousta z nich je i rozkládací, tudíž můžete velikost stolu měnit podle situace. Může být nastavitelná i jejich výška, tudíž se nemusíte bát, že byste se k jídlu krčili, či naopak přes stůl neviděli na televizi. U těchto kousků je ale potřeba vybrat opravdu kvalitní provedení. Přeci jen opakovaným nastavováním se materiál opotřebovává a ne příliš pevné kusy by se tak mohly rychle poničit.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2018/01/09/smarter-living/how-to-choose-the-right-dining-table-for-your-home.html
Přidat na Seznam.cz