Cat 1712089 1920

S pořízením domácího mazlíčka nás často čekají nezbytné změny v interiéru

Jak zábavné může být bydlení se čtyřnohými členy rodiny, tak obtížné je navrhování stylového domu vhodného pro psi nebo kočky. Nejen, že zvířata mohou způsobit škody na nábytku a čalounění, ale některé základní potřeby pro domácí mazlíčky, jako jsou misky na pití a jídlo pro psy, jsou často jako pěst na oko a do zbytku interiéru se vůbec nehodí. Naštěstí s trochou plánování a správnými položkami můžete navrhnout prostor odolný a přitom stylový. Potřebovat jistě budete:

  • nábytek, který má dvojí využití,
  • vestavěné zásuvky,
  • funkční látky.
Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od fixů dokážou malí rošťáci udělat po celém bytě, vše jde ale vyčistit

Využijte každý kousek na maximum

Pokud nemáte možnost skrýt důležitý kus nábytku pro mazlíčky, najděte způsob, jak jej učinit více multifunkčním a díky tomu se snadno stane součástí místnosti. Potřebujete dát odkládací bednu pro psa do předsíně? Udělejte z ní odkládací prostor pro klíče a tašky. Materiály jsou také důležité. Vyberete-li design přepravky, který má plochý vršek, můžete tam snadno odkládat menší věci. Ideální je také sladit vše s ostatním nábytkem, i kdybyste přepravku museli přemalovat.

Mohlo by vás zajímat:  Boj s plísní doma je někdy nekonečný, vsaďte na osvědčené rady našich babiček
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Šikovná úschova toho nejdůležitějšího

Máte-li více než jednoho mazlíčka, jistě máte doma řadu misek na jídlo a vodu. Nemusí to tak ale být. Abyste zabránili přeplnění viditelného prostoru, můžete se spolehnout na vestavěné prvky. Pokud právě předěláváte kuchyň, máte jedinečnou příležitost zásuvku zabudovat do nízké úrovně. Tam můžete umístit misky na jídlo pro kočky i psy, protože tuto misku potřebují jen jednou za den a během dne můžete mít zásuvku zastrčenou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Praktické povrchy jsou základ

Přiznejme si to. Domácí zvířata mohou být pro čalounění katastrofální. Z toho důvodu byste měli investovat do snadno čistitelných výkonných tkanin vhodných pro domácí mazlíčky, jako jsou mikrovlákna. Výkonné látky zajišťují, že si nebudete muset dělat starosti se špinavými tlapkami nebo nepořádkem ze psa nebo kočky, který by zašpinil nábytek. Zvolit můžete i kůži, která je odolná proti skvrnám, vyblednutí a poškrábání.

Mohlo by vás zajímat:  Umýt a vyleštit okna není žádná věda, stačí znát ty správné postupy

 

Přidat na Seznam.cz