Se mšicemi zatočí přírodní postřik, který si jednoduše vyrobíte z několika surovin

Se mšicemi zatočí přírodní postřik, který si jednoduše vyrobíte z několika surovin

Mšice jsou noční můrou všech zahrádkářů a dokážou napáchat velké škody a rostlinkám ublížit. Mšice se rychle rozmnožují, a když rychle nezasáhneme, mohou napadnout klidně celý skleník. K likvidaci je lepší nepoužívat chemikálie, ale zvolit ekologické a přírodní prostředky. Jak připravit přírodní postřik pro boj se škůdci?

Jak poznat rostlinu napadenou mšicemi?

Mšice jsou drobný hmyz, který se nejčastěji ukrývá na spodních stranách lisů. Mají bílé, žluté nebo až hnědé zbarvení. Samice mšic mají schopnost nárůstu křídel, což jim umožňuje přelétnout na rostliny v okolí a naklást zde vajíčka. Velmi rychle se rozmnožují a mohou rychle napadnout rostliny v okolí. Jakmile zaznamenáte rostlinu napadenou mšicemi, je čas rychle jednat. Je dobré zvolit přípravky na přírodní bázi, které si můžete vyrobit i doma.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenců v domácnosti se zbavíme pomocí skořice nebo prášku do pečiva
Zdroj obrázku: Freepik

Postřik vyrobený z kopřiv

Proti mšicím se výborně osvědčil přípravek vyrobený z kopřiv. Nicméně trvá několik týdnů jej připravit a nejlepší je tedy mít ho v zásobě, a jakmile se mšice objeví, okamžitě jednat. Pro přípravu budete potřebovat asi sto gramů nasekaných kopřiv, které zalijete litrem vody a zakryjete gázou, aby roztok mohl fermentovat. Celý proces fermentace by měl trvat přibližně tři týdny. Směs je třeba pravidelně promíchávat, a jakmile přestane pěnit, je možné ji používat. Připravený roztok míchejte s vodou v poměru 1 : 10 a stříkejte přímo na rostliny alespoň dvakrát týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Vytopený byt je ideálním prostředím pro rozvoj roztočů. Rostliny potřebují speciální péči

Česnekový postřik

Česnek je považován za přírodní antibiotikum a rostlinám nijak neublíží. Pro přípravu postřiku vám bude stačit jedna hlávka najemno nakrájeného česneku, kterou zalijete vodou. Nádobu je třeba uzavřít a odložit na 24 hodin na chladné a temné místo. Následně směs stačí nalít do rozprašovače a je připravena k použití. Pro efektivní zahubení všech škůdců stříkejte rostliny alespoň jednou denně, dokud škůdci nebudou pryč.

Zdroj: https://www.mygarden.com/garden-practice/plant-protection/best-home-remedies-aphids-29376
Přidat na Seznam.cz