Sugar Jar Lying Kitchen Floor With Red Candy Ants Crawling Across Floor Pest Problems Indoors

Mravenců v domácnosti se zbavíme pomocí skořice nebo prášku do pečiva

Pokud v bytě nebo domě zahlédnete mravence, nemusí se jednat o žádnou tragédii. Musíte si ale zjistit, jestli jich v domácnosti máte jen pár, nebo je jich celá kolonie. Poté bude mnohem těžší se jich zbavit. Mravenci jdou hlavně na zbytky od jídla, proto se velmi často objevují v jídelnách, kuchyních nebo spížích.

Jestli chcete použít domácí prostředky, poradíme vám

Existuje hned několik způsobů, jak se můžete mravenců zbavit. Záleží pouze na tom, jestli chcete používat chemické přípravky, nebo raději vyzkoušíte domácí metody, díky kterým nejen ušetříte peníze, ale také přírodu. Jedním ze způsobů je skořice. Vůně skořice máme spojenou většinou s Vánocemi. Mravence ale její vůně dráždí, a tak se místům posypaným skořicí budou vyhýbat. Použít můžete mleté koření, nebo dokonce olej.

Mohlo by vás zajímat:  Žehlení patří k nejméně oblíbeným činnostem, proto se vyplatí vědět, jak si ho usnadnit

Pokud se vám nelíbí, že ze skořice bude nepořádek, můžete využít také jinou možnost. Lžičku koření rozmíchejte ve vodě, stejně tak můžete smíchat i esenciální olej se skořicí. Namočte vatový tampon do směsi a natřete jím místa, kde si myslíte, že budou mravenci chodit. Stačí použít jednou denně. Vhodné proti mravencům jsou také tyčinky skořice, které můžete postavit ke dveřím nebo oknům, kudy se mravenci mohou dostat do bytu nebo domu.

Mass Ants Glass Searching Food
Zdroj obrázku: Freepik

Mravence v bytě se nevyplatí ignorovat

Dalším produktem, který může pomoci, je prášek do pečiva. Smíchejte ho s vodou a roste místa, kde se pravidelně vyskytují mravenci. Možná si sice najdou jinou cestu, ale pokud vytrváte, mravenci se vzdají a navštíví jinou domácnost. Pomoci může také kukuřičná mouka, kterou ale mravence naopak přivábíte. Budete je moci snadno pochytat, navíc je kukuřičná mouka pro mravence škodlivá. Budete to tak mít téměř bez práce.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře poskládané oblečení a módní doplňky budou vždy připraveny k obléknutí

Pokud mravence objevíte, rozhodně se vyplatí se jich zbavit co nejrychleji. Snadno se množí, mohou se dostat do potravin a kontaminovat je různými chorobami. Může vás to vyjít na velké peníze, protože mnoho z nich budete muset vyhodit. Potraviny mějte v nádobách, které jdou snadno uzavřít. Jedině tak se mravenci nedostanou například do sypkých surovin.

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/how-to-get-rid-of-ants-8-home-remedies-that-do-the-trick-1666939
Přidat na Seznam.cz