Bílé tenisky podtrhnou každý outfit. S šikovnými triky budou stále zářit jako nové

Bílé tenisky podtrhnou každý outfit. S šikovnými triky budou stále zářit jako nové

Čištění bílých tenisek může být opravdu oříšek. Bílé tenisky jsou sice obuv, která se hodí nejen ke kalhotám, ale také k sukni, je ale velmi těžké je udržet bílé, zvlášť pokud vás překvapí nepříjemné počasí v podobě deště. Můžete je kombinovat s mnoha kousky oblečení, ale lidé je většinou nosí výjimečně právě kvůli tomu, aby si je neumazali. Jak bílé tenisky vyčistit?

Existuje několik způsobů, jak je vyčistit

Jak tedy vrátit teniskám jejich zářivý vzhled? Bude to chtít trochu práce, ale nakonec dosáhnete skvělého výsledku, a to bez použití chemických přípravků. Ty vám sice naslibují účinné odstranění nečistot, většinou tomu tak ale není. Některé značky tenisek můžete klidně i vyprat v pračce, odborníci to ale nedoporučují, protože se boty mohou snadno zničit. Jestli se tak rozhodnete, vyndejte z obuvi tkaničky a vyperte je samostatně. Nedávejte vysoké otáčky a zvolte jemný program.

Mohlo by vás zajímat:  Pěna na holení dokáže hotové zázraky. Zbaví nesnesitelných zvuků a odstraní odolné skvrny

Rozhodně byste si takovou obuv neměli brát na výlety do přírody nebo do lesa, protože byste si je zničili. Jestli vás přeci jen překvapí déšť, hned po příchodu domů tenisky očistěte vlhkým hadříkem. Ruční mytí bude mnohem lepší, protože se tak můžete zbavit i odolných nečistot. Můžete vyzkoušet například jedlou sodu nebo zubní pastu, což jsou prostředky snadno dostupné a navíc levné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlou sodu smíchejte s octem

Domácí prostředky fungují nejen na čištění obuvi, ale i celé domácnosti. Soda má bělicí účinek, a pokud ji smícháte s octem, získáte skvělý prostředek na čištění bílých tenisek. Ve vlažné vodě smíchejte jedlou sodu s octem v poměru 2 : 1 : 1, a pomocí houbičky naneste na obuv. Nakonec vezměte vlhký hadřík a čistěte roztokem boty. Pomoci může také citronová šťáva. Vymačkejte šťávu z citronu, smíchejte ji s vodou a naneste na boty.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění lednice krok za krokem. Správný postup ji zbaví nečistot a zápachu

Zubní pasta také patří mezi účinné prostředky, dávejte si ale pozor, protože na bílou obuv je vhodné používat pouze bílou pastu. Namočte boty do misky s vodou, naneste pastu na kartáček a jemnými pohyby vetřete do látky. Nakonec tenisky dejte do vody a opláchněte. Nyní je můžete nechat uschnout.

Zdroj: https://speedqueen.com/how-to-make-your-shoes-white-again/
Přidat na Seznam.cz