Mazlíčci jsou radost, koberec plný chlupů už tolik ne. Pár vychytávek ho dokonale vyčistí

Mazlíčci jsou radost, koberec plný chlupů už tolik ne. Pár vychytávek ho dokonale vyčistí

Psí nebo kočičí domácí mazlíček líná a zanechává na koberci nebo čalouněném nábytku chomáče chlupů? Vysavače si často neumí bez patřičných nástavců s chlupy, vlasy nebo vlákny poradit, protože vytvářejí chuchvalce, které se namotávají na spodní část vysávací hlavy. Jak jednoduše zbavit koberec psích nebo kočičích chlupů? Pomocí jednoduchých tipů bude zase domácnost zářit!

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelné odstraňování chlupů

Polovinu českých domácností obývají spolu se svými majiteli čtyřnozí mazlíčci, kteří línají. Pro zmenšení dopadů je vhodné pravidelně psy a kočky vyčesávat, aby nedocházelo k samovolnému padání srsti. Klasický nástavec u vysavače si většinou s chomáči chlupů a vlasů poradit neumí, vhodnější jsou speciální nástavce nebo rotační kartáč, který tkaninu naklepává, čímž se odstraňují i chlupy z pevných tkanin nebo koberců. Tyto profesionální vysavače nebo nástavce však bývají drahé. Jak si poradit pomocí laciných metod?

Mohlo by vás zajímat:  Připálit žehličku jde snadno, vyčistit pak mnohem hůř. Domácí prostředky ale nezklamou

Odstranění nečistot pomocí stěrky, vlhké houby nebo silonek

Po vysátí koberce nebo čalouněného nábytku stačí vzít do ruky stěrku na okna a silou a pevnými tahy chomáče chlupů, vlasů a dalších nečistot odstranit. Obdobně pomůže také navlhčená houba nebo zvlhčené staré silonky, které stočíte do klubíčka. Poté stačí jen krátkými pohyby jedním směrem vytahat z tkanin vypadanou srst nebo vlasy, na závěr opět plochu vysajte pomocí běžného vysavače.

Zdroj obrázku: Freepik

Tip na rychlé vyčištění sedačky před příchodem návštěvy

Přátelé klepou na dveře a sedačka je stále plná chlupů? Rychlým řešením je odstranění vypadaných chlupů pomocí lepicí pásky nebo ještě lépe čisticích válečků na oblečení. Izolepu si můžete obmotat okolo ruky, aby šla práce snadněji, na venkovní lepivou plochu se nečistoty zachytí. Obdobně funguje také speciální gumová rukavice na čištění čalounění od nečistot, kterou lze nahradit i obyčejnou mycí gumovou rukavicí, protože i na ní se nečistoty přichytí a na gauč si hosté mohou pohodlně a bez obav ze znečištění sednout.

Zdroj: https://www.realhomes.com/advice/how-to-get-rid-of-pet-hair
Přidat na Seznam.cz