Modern Aromatic oil diffuser with fresh herbs .

Provoňte svůj domov oblíbenou vůní. Jednoduchý osvěžovač si snadno vyrobíte sami

Příjemné vůně navozují klid a pohodu. Zejména doma chceme, aby nám to hezky vonělo. Zapomeňte na předražené osvěžovače vzduchu v drogériích a vsaďte na daleko ekonomičtější metody! Není na tom nic složitého, inspirujte se.

Praktické tipy, jak levně a efektivně provonět domov

Pokud chcete ušetřit rodinný rozpočet, vsaďte na následující metody domácích osvěžovačů:

  • Osvěžovač vzduchu z jedlé sody: soda bikarbona je běžně dostupná v jakémkoliv obchodě s potravinami. Pomocí ní si můžete vyrobit skvělý osvěžovač. Potřebujete skleněnou, plastovou nebo porcelánovou misku, 1/3 šálku jedlé sody a 3 až 4 kapky oblíbeného esenciálního oleje. Vše promíchejte, nádobu překryjte papírovým ubrouskem, utěsněte a směs nechte vypařovat na místě, které chcete provonět.
Zdroj obrázku: Freepik
  • Osvěžovač vzduchu z čistého lihu: k tomuto domácímu produktu potřebujete čistý alkohol (např. vodku) v množství 200 ml a také dvě lžíce mleté skořice (lze použít i jehličí anebo pomerančovou a citronovou kůru). Obě suroviny promíchejte v misce, tu utěsněte papírovým ubrouskem a položte na jakékoliv místo v bytě. Takový osvěžovač vydrží vonět až pět dní.
  • Osvěžovač vzduchu se sušenými bylinkami: ten si snadno vyrobíte tak, že nasušíte svou oblíbenou rostlinu (hodit se bude rozmarýn, levandule, máta, eukalyptus anebo růže) a tu vložte do již nepoužívané bavlněné ponožky. Pečlivě uvážete na uzlík a dejte do skříně, do bot anebo jen tak do místnosti. Do obuvi je obzvlášť vhodný tymián, který má baktericidní účinky.
Mohlo by vás zajímat:  Žloutnutí listů orchidejí může znamenat nedostatek vody i nevhodnou teplotu
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké další metody můžete použít k provonění svého bytu či domu?

Poměrně levná a hojně využívaná je domácí aromaterapie pomocí vonných svíček anebo aromalamp. Do těch se nalévá trochu vody, v které se rozpustí pár kapek aromatického olejíčku. Ideální je ten citrusový anebo levandulový. Co se týká ceny aromalamp na trhu, určitě seženete i menší rozměry a za velmi slušné peníze. Samozřejmě můžete vsadit i na již hotové produkty v obchodech s drogistickým zbožím. Vybírejte však raději ty ekologické.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a32532/make-your-home-smell-good/
Přidat na Seznam.cz