Vůni domova vyladí libý éterický olej vmíchaný do domácího osvěžovače

Essential Oils 1433694 1920

Asi každý z nás někdy vyzkoušel nějaký esenciální olej. Spektrum jejich využití je poměrně široké. Éterické oleje pomáhají řadě lidem s poruchami spánku, uvolňují stres a používají se při aromaterapii. Některé z nich se také dají použít k dezinfekci vzduchu a povrchů. Vonné látky, které se v nich nacházejí, přispívají ke zdraví člověka mnoha způsoby – pomáhají uvolnit ucpané dýchací cesty, zklidňují sliznice a také eliminují choroboplodné zárodky. Za tepla či za studena?

Provoňte si domov, nejlépe bez chemie a za pár korun

Incense Stick 405899 1920

Zápach v bytě může být způsoben mnoha důvody, mezi nejčastější patří: koš odpady domácí mazlíčci zkažené jídlo plíseň My však pro vás máme 10 tipů, jak se nepříjemného zápachu zbavíte. Větrejte Pravidelným větráním se zbavíte zatuchlého vzduchu. Nejlepší je otevřít okna, která jsou umístěna na odlišných stranách místnosti. Větrejte každý den, alespoň pár minut. Zbavte se příčiny Je potřeba vyčistit všechny věci, které zapáchají.

Nakrájený citron pomůže s psychickými problémy a zlepší spánek

Studio 4797187 1920

Už jste někdy zkoušeli nakrájet citrón a umístit ho vedle postele nebo do rohů místnosti? Že v tom nevidíte nic zvláštního? Pak je čas to vyzkoušet! Výhod je opravdu spoustu a sami budete překvapeni, co takový citrón dokáže a jakou atmosféru pohody a klidu je schopný svou vůni vytvořit. Uvolňuje od stresu Kdy jindy si pořádně odpočinout než při nerušeném spánku v posteli.

Bobkový list není jen koření do jídla. Po zapálení má uklidňující účinky

Bay Leaf 1049543 1920

V dnešní době stále více lidí trpí celou řadou nejrůznějších nemocí a jsou náchylnější k úzkosti, stresu i depresi. Není proto až tak jednoduché se celkově zklidnit a užívat si pohody a radosti ze života. Pokud je to i váš případ, nevěste hlavu! Existuje totiž jeden praktický trik, který objevili už staří Řekové a Římané. A když byl prospěšný jim, bude jistě i vám.