Pro čistotu a dezinfekci toalety poslouží stroužek česneku

Pro čistotu a dezinfekci toalety poslouží stroužek česneku

Úklid není zrovna nejoblíbenější činností mnoha lidí. Lépe řečeno, mnohdy se snažíme úklidu vyhnout nebo to odkládáme na další dny. Ale proč si úklid neusnadnit, když známe různé triky s produkty, co máme každý doma? Jako například čištění záchodu pomocí stroužku česneku. Kdo by to byl řekl? Vyzkoušejte tento trik.

Česnek jako univerzální pomůcka

Česnek známe a využíváme všichni v kuchyni, je to oblíbená přísada do kulinářských jídel, mnoho lidí používá česnek i k léčbě chřipky a zlepšení imunity. Ale málokdo ví, že je užitečný i v domácnosti. Koupelna je místo v našem domě, kde se hromadí řada bakterií a choroboplodných zárodků. Třeba ji udržovat pravidelně čistou.

Mohlo by vás zajímat:  Pondělní syndrom nám nedovolí usnout a připravit se na všechny výzvy. Pomůže jasný plán

Pokud však chceme nahradit chemické prostředky ekologičtějšími a domácími metodami, vyplatí se sáhnout po česneku. Obsahuje alicin, látku, která působí protizánětlivě, čímž zabraňuje růstu infekčních mikroorganismů. To je důvod, proč se alicin v česneku může použít k dezinfekci toalety. Dokáže chránit před bakteriemi, ale také brzdit růst plísní.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak jej tedy použít?

Pokud si chcete vyrobit domácí toaletní dezinfekční prostředek, stačí učinit tyto jednoduché kroky a uvidíte výsledek. Oloupejte česnek a jednoduše ho vhoďte do toalety, nejlepší je, když ho vhodíte před spaním nebo před odchodem do práce, aby se toaleta již nepoužívala a nenarušil se proces dezinfikování.

Mohlo by vás zajímat:  Mycí prostředek dokáže mnohem víc než jen umýt nádobí. Inspirujte se jeho netradičním použitím

Ráno, když vstanete, nebo po příchodu z práce jednoduše spláchněte záchod. To je všechno, není třeba nic jiného než tento jednoduchý krok. Stačí, když budete tento trik opakovat 2× týdně. Takto budete udržovat svou toaletu čistou a přispějete ke správné dezinfekci. Takže při nejbližším čištění toalety vyzkoušejte tenhle trik.

Zdroj: https://magicandbeauty.blog/2020/05/24/it-is-very-practical-to-leave-a-clove-of-garlic-overnight-in-the-toilet-bowl/
Přidat na Seznam.cz