Zrcadlo1

Dokonale vyleštěné zrcadlo do pár vteřin: pěna na holení nebo ocet dokážou zázraky

Zrcadlo dostává každý den poměrně zabrat. Zejména pokud je v koupelně, se musí potýkat s vlhkostí, vodou, párou, nečistotami, nebo dokonce i se zubní pastou. To vše na něm zanechává skvrnky a flíčky, přes které už se v něm nevidíme tak jasně jako kdysi. Jak zrcadlo efektivně vyleštit bez toho, aby na něm zůstaly pruhy a šmouhy? Stačí vám k tomu jen trocha octa.

Ocet smíchejte s vodou

Lihový ocet smíchaný s převařenou studenou vodou v poměru 1 : 4 je poměrně jednoduchý, a přesto velmi účinný prostředek na leštění zrcadel. Pokud jsou nečistoty jen obtížně odstranitelné, můžete použít i ocet neředěný. Nalijte ocet nebo roztok do lahve s rozprašovačem, zrcadlo postříkejte, chvíli počkejte a nakonec ho vyleštěte suchým hadříkem nebo papírovými ubrousky.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé spotřebiče mohou stále zářit čistotou a leskem. Ten nejlepší prostředek najdete přímo v kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud doma nemáte ocet, postačí vám obyčejný hadřík z mikrovlákna. Ten nevyžaduje ani použití žádných speciálních přípravků. Stačí jej namočit do teplé vody, vyždímat a zrcadlo s ním otřít. Nezanechává šmouhy a zrcadlo se bude krásně lesknout. Podobně vám poslouží i roztrhané punčocháče, které byste jinak vyhodili. Nezanechávají za sebou chlupy a jejich lešticí vlastnosti jsou neocenitelné.

Nastříkejte na zrcadlo pěnu na holení

Na leštění zrcadel se osvědčila i pěna na holení, kterou na něj nastříkáte a necháte chvíli působit. Pak ji stačí setřít a rozleštit. Pokud máte pocit, že zrcadlo už není tak lesklé, jako bývalo, a že odraz v něm je poměrně matný, zkuste ho potřít trochou olivového oleje nebo rozkrojeným bramborem. Bude zářit jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Čokoládu milují nejen děti. Tahle dobrota ale nepatří do psí misky, může je i zabít
Zdroj obrázku: Freepik

Při čištění zrcadel nepoužívejte mnoho vody, zanechává za sebou šmouhy a mohla by zrcadlo i poškodit. Po umytí zrcadlo dobře osušte, zejména po stranách a u hran. Také dejte pozor na materiál, jakým zrcadlo leštíte. Zatímco některé babské rady doporučují použít zmuchlané noviny, vezměte raději kuchyňské utěrky, bavlněný hadřík nebo textilii z mikrovlákna. Ostré hrany novin mohou zrcadlo poškrábat.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/cleaning-tips/bathrooms/how-to-clean-a-mirror/
Přidat na Seznam.cz