incense-stick-405899_1920

Provoňte si domov, nejlépe bez chemie a za pár korun

Zápach v bytě může být způsoben mnoha důvody, mezi nejčastější patří:

  • koš
  • odpady
  • domácí mazlíčci
  • zkažené jídlo
  • plíseň

My však pro vás máme 10 tipů, jak se nepříjemného zápachu zbavíte.

Větrejte

Pravidelným větráním se zbavíte zatuchlého vzduchu. Nejlepší je otevřít okna, která jsou umístěna na odlišných stranách místnosti. Větrejte každý den, alespoň pár minut.

Zbavte se příčiny

Je potřeba vyčistit všechny věci, které zapáchají. Vyčistěte odpady, vyperte páchnoucí sedačku nebo pelíšek vašeho mazlíčka, koukněte za sedačku a skříně, zda se tam neskrývá něco, co zápach způsobuje.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aroma

Dodejte svému bytu voňavé aroma. Pomoci mohou vonné svíčky, tyčinky nebo osvěžovače vzduchu, které lze v dnešní době zapojit do zásuvky a nastavit si dávkování.

Koberce

V kobercích se schovávají nejen roztoči, ale i zápach. Před vysáváním použijte osvěžovač koberců, poté bude opět hezky vonět. Osvěžovač koberců může nahradit i dětský pudr.

Dobré jídlo

Pokud uvaříte nebo upečete něco dobrého, vaším domovem se roznese lahodná vůně. Navíc budete mít něco dobrého k zakousnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Krásně voní, ale šíří i nebezpečné výpary. Aromatickým svíčkám se raději vyhněte
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Voňavá pára

Dejte na sporák vařit vodu, do které přidejte suroviny, které vám voní. Můžete použít například skořici, éterické oleje nebo pomerančovou kúru. Pára z hrnce roznese vůni po vašem bytě.

Voňavý čistící prostředek

K úklidu používejte přípravek, který bude mít příjemnou vůni. Poté bude stačit tento saponát používat k mytí ploch.

Pračka

Nic nevoní lépe, než právě vyprané a vysušené prádlo. Pokud budete pravidelně prát přehozy, polštářky, závěsy a další látkové dekorační předměty, velmi to napomůže k vůni ve vašem domově.

Parfémové bomby

Namočte vatový tampón do éterického oleje, vytvoříte tak parfémové bomby. Ty poté různě rozmístěte po bytě. Můžete je dát například za nábytek nebo do květin.

Aviváž

Smíchejte trochu aviváže společně s vodou a nalijte tuto směs do rozprašovače. Poté používejte za záclony, závěsy, sedačku, polštářky apod. Stejným způsobem můžete naředit také univerzální čistič.

Přidat na Seznam.cz