V parných dnech bývá doma k nevydržení. Nachystejte se na léto a ochlazujte správně vzduch

V horkých dnech často hledáme způsoby, jak se osvěžit. Proto trávíme spoustu času venku, v lesích nebo u vodních ploch. Jestli ale není možnost někam vyrazit, musíme vzduch ochladit i doma, což není vždy snadné. Ne každý byt nebo dům má klimatizaci, takže se musí najít jiné způsoby.

Pokud chcete snížit teplotu v domě, neotvírejte okna

Je třeba zajistit rychlou výměnu vzduchu a velkou chybou je, že otevíráme v horkém počasí okna. Poskytuje to sice cirkulaci, ale místo čerstvého vzduchu dostaneme do bytu ještě větší horko. Proto je nejlepší okna otevírat v noci, aby stěny vychladly. Pokud nechcete v bytě více tepla, zatáhněte krycí závěsy. Můžete si nechat nainstalovat sluneční ochranné fólie, které omezí pronikání paprsků do místnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si domů koupit zvlhčovače vzduchu, které rychle sníží teplotu uvnitř domu. Pokud máte zavřená okna, zatažené závěsy a zapnutý zvlhčovač, je to skvělá kombinace pro to, aby se vám doma dobře dýchalo i v létě. Nezapomeňte zapnout ventilátor. Pokud ho nemáte, stačí pravidelně prát. Prádlo v místnosti vzduch pročistí.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se rybenek je těžké, ale ne nemožné. Existují přírodní metody, které je vyženou

Pokud ochladíte koupelnu, studený vzduch se dostane do všech místností

Stačí do vany nalít studenou vodu, nechat otevřené dveře od koupelny a čekat, až se vzduch ochladí. Rozdíl v místnostech bude rychle znát. Obsah vany poté můžete použít k ručnímu praní oblečení nebo k zalévání rostlin. Pokud často používáte spotřebiče, může to být důvod, proč máte doma velké teplo. V horkém počasí využívejte osvětlení nebo televizi minimálně.

Zdroj obrázku: Freepik

Vaření v horkém počasí je velká výzva. Je lepší naplánovat večeři tak, aby jídlo bylo z potravin, které není nutné dlouho vařit. Mnozí věří, že pěstování rostlin v květináčích snižuje vnitřní teploty. Nejlepší jsou rostliny jako kapradiny, břečťan, okřídlené květiny nebo dracena. Pokud je budete pravidelně zalévat, ochladíte vzduch v bytě na příjemnou teplotu.

Zdroj: https://stevebrownapts.com/2018/08/02/10-surefire-ways-to-stay-cool-in-your-apartment-without-turning-on-the-ac/
Přidat na Seznam.cz