Unhappy Student Girl Home Hot Summer Day Front Working Fan Suffering From Summer Heat

V parných dnech bývá doma k nevydržení. Nachystejte se na léto a ochlazujte správně vzduch

V horkých dnech často hledáme způsoby, jak se osvěžit. Proto trávíme spoustu času venku, v lesích nebo u vodních ploch. Jestli ale není možnost někam vyrazit, musíme vzduch ochladit i doma, což není vždy snadné. Ne každý byt nebo dům má klimatizaci, takže se musí najít jiné způsoby.

Pokud chcete snížit teplotu v domě, neotvírejte okna

Je třeba zajistit rychlou výměnu vzduchu a velkou chybou je, že otevíráme v horkém počasí okna. Poskytuje to sice cirkulaci, ale místo čerstvého vzduchu dostaneme do bytu ještě větší horko. Proto je nejlepší okna otevírat v noci, aby stěny vychladly. Pokud nechcete v bytě více tepla, zatáhněte krycí závěsy. Můžete si nechat nainstalovat sluneční ochranné fólie, které omezí pronikání paprsků do místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Domácnost znovu jako ze škatulky díky univerzálnímu a šetrnému prostředku
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si domů koupit zvlhčovače vzduchu, které rychle sníží teplotu uvnitř domu. Pokud máte zavřená okna, zatažené závěsy a zapnutý zvlhčovač, je to skvělá kombinace pro to, aby se vám doma dobře dýchalo i v létě. Nezapomeňte zapnout ventilátor. Pokud ho nemáte, stačí pravidelně prát. Prádlo v místnosti vzduch pročistí.

Pokud ochladíte koupelnu, studený vzduch se dostane do všech místností

Stačí do vany nalít studenou vodu, nechat otevřené dveře od koupelny a čekat, až se vzduch ochladí. Rozdíl v místnostech bude rychle znát. Obsah vany poté můžete použít k ručnímu praní oblečení nebo k zalévání rostlin. Pokud často používáte spotřebiče, může to být důvod, proč máte doma velké teplo. V horkém počasí využívejte osvětlení nebo televizi minimálně.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho domácností nezvládá udržet v zimě správné klima, zapomínají na nejjednodušší řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Vaření v horkém počasí je velká výzva. Je lepší naplánovat večeři tak, aby jídlo bylo z potravin, které není nutné dlouho vařit. Mnozí věří, že pěstování rostlin v květináčích snižuje vnitřní teploty. Nejlepší jsou rostliny jako kapradiny, břečťan, okřídlené květiny nebo dracena. Pokud je budete pravidelně zalévat, ochladíte vzduch v bytě na příjemnou teplotu.

Zdroj: https://stevebrownapts.com/2018/08/02/10-surefire-ways-to-stay-cool-in-your-apartment-without-turning-on-the-ac/
Přidat na Seznam.cz