Nejchytřejší tipy, jak se zbavit nepořádku, které jsme se naučili v roce 2020

Rok 2020 nebyl pro většinu lidí jednoduchý. Byli jste jistě hodně doma a možná jste zjistili, že jste v posledních letech (možná i poslední dekádě) nahromadili doma obrovské množství věcí, které ve skutečnosti nepotřebujete. Možná máte pocit, že máte doma čisto a uklizeno, ale co když otevřete svou šatní skříň? Máte v ní jen to, co vám padne a sluší, nebo vše, co jste si koupili za poslední roky? Začněte s pořádným úklidem a užijte si jednodušší a trochu minimalistické domácnosti. A neplatí to pouze pro oblečení. Co pro to musíte udělat?

  • Položte si správné otázky
  • Dělejte snadné věci ihned
  • Najděte způsoby, jak zabránit nepořádku
  • Projděte všechny kouty
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jaké jsou vaše cíle?

Zjistili jsme, že odstraňování nepořádku je stejně duševním, jako fyzickým cvičením. Ulehčete si proces (a váš domov bude méně přeplněný zbytečnostmi) pomocí pěti otázek: Použil jsem to v posledním roce? Použiji to v příštím roce? Koupil bych to dnes znovu? Stojí to za opravu, pokud je to poškozené? Ponechal bych si to, kdybych se přestěhoval? Pokud na jednu nebo více otázek odpovíte „ne“, tak danou věc s největší pravděpodobností nepotřebujete a měli byste se jí zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Čtyři osvědčené způsoby, jak využít ocet v koupelně, kterou zanechá zářivě čistou
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přinesete vždy poštu ze schránky, dáte a stůl a trvá dalších několik dnů či týdnů, než se k tomu dostanete? Nebojte, dělá to hodně lidí. Ať už se jedná o jakoukoli malou činnost, která vám zabere jen pár minut, neodkládejte ji a udělejte ihned. Díky tomu se vám nebude doma hromadit pošta, oblečení na zemi, ani nádobí v kuchyni. A je to přitom tak jednoduché!

Zjistěte, co platí na vás

Svůj domov, a to včetně skříní a zásuvek udržíte v dokonalém pořádku díky drobným zvykům, které se neučíte vždy po určité činnosti udělat. Stejně tak byste se měli zaměřit na prostory, ve kterých se vám nepořádek schovává, a najděte způsoby, jak zabránit jeho hromadění. Když například zrušíte předplatné katalogu, nebudete mít doma tolik časopisů. V případě oblečení se snažte fungovat stylem: jeden dovnitř, jeden ven.

 

 

Přidat na Seznam.cz