Kitchen 4886892 1280

Zanesené filtry digestoře už vám nahánět hrůzu nemusí. Existují tři způsoby, jak je jednoduše vyčistit

Krásná kuchyně je snem každé hospodyňky, která ráda vaří. Jenže aby takovou kuchyni měla, jistě se o ni musí pravidelně starat. Umývat, čistit a celkově o ni pečovat. Každý den umýváte nádobí, dřez, linku, ale na jedno místo jistě pravidelně zapomínáte. Nedivíme se, protože se jedná o místo, které je na čištění náročné. Jenže čím déle takové čištění budete odkládat, tím horší to bude. Vyčistěte filtr odsavače par jednoduchým způsobem.

Jedlá soda

Soda je unikátním pomocníkem v domácnosti. Lze ji využít na bělení zubů, jako tělový peeling, ale i jako prostředek, který neutralizuje pH v těle a navíc uleví od pálení žáhy. Lze ji také použít na zahradě jako hnojivo pro mnoho rostlin nebo proti mravencům. Skvěle poslouží i jako domácí čistič na nejrůznější povrchy. A právě na čištění filtru z digestoře bude ideální. Vezměte si desetilitrový hrnec, nasypte do něj pytlík jedlé sody a napusťte jej vodou. Jakmile bude voda v hrnci dostatečně horká, namočte do něj filtr. Až voda vychladne, filtr vyndejte a opláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředek na mytí nádobí s oblíbenou vůní si snadno připravíte ještě dnes
Zdroj obrázku: Pixabay

Olej na mastnoty

Dalším možným způsobem, jak odstranit mastné výpary zaschlé na filtrech z digestoře, je olej. Zní to úsměvně, ale pomocí oleje dokážete odstranit i ty nejzaschlejší mastnoty. Je to jednoduché a minimálně namáhavé. Stačí, když odšroubujete filtry, odložíte je do vany a potřete je jakýmkoliv olejem. Pokud jsou filtry opravdu silně znečištěné, namočte starý ručník ve vroucí vodě a uložte ho na filtry. Po patnácti minutách odstraňte ručník a filtry utřete pomocí papírových utěrek.

Mohlo by vás zajímat:  Udělejte si z úklidu zábavu a budete se na něj těšit

Mycí prostředek

Tento postup bude ze všech nejjednodušší. Stačí, když například jar na nádobí, ten odmašťuje nejlépe, nanesete neředěný na filtry od digestoře a necháte přibližně půl hodiny působit. Poté pouze odstraňte pomocí horkého proudu vody. Nanášet jar můžete houbičkou nebo prsty, záleží jen na vás. Po umytí vysušte pomocí papírových utěrek.

Zdroj: https://www.ovenclean.com/blog/the-best-way-to-clean-extractor-fan-filters/
Přidat na Seznam.cz