Čajové sáčky do koše rozhodně nepatří. Pomohou v domácnosti i s pletí
Obnovte lesk zrcadel a dřevěný nábytek či podlahu pomocí obyčejného čaje. Uvařte několik pytlíků v jednom litru vody, po vychladnutí ponořte měkký hadřík a důkladně ho vyždímejte. Na dřevěný nábytek totiž nepatří velké množství tekutiny, protože by se mohl poškodit.
Čajové sáčky se hodí nejen na úklid
Nejdříve hadřík použijte k utření prachu a nečistot z dřevěných povrchů a místa poté otřete do sucha čistým hadříkem. Stejným způsobem můžete ošetřit také dřevěnou podlahu, které dodáte lesk. Na zrcadla použijte hadřík, který je měkký, nejlépe z mikrovlákna, aby z něj vlákna nevypadávala.

Využít poté můžete i samotné čajové pytlíky, které většina z nás vyhazuje. Můžete jimi dodat chuť těstovinám a obilovinám, další možností je použít je na kompost nebo na hnojení rostlin. Některé druhy čaje mohou dokonce odradit škůdce. Pytlíky dobře fungují jako osvěžovač vzduchu. Stačí je pokapat oblíbeným esenciálním olejem. Kapky můžete přidávat podle potřeby, vůně bude velmi intenzivní.
Hodí se na špinavé nádobí a na odstranění pachu
Jestliže často pracujete s potravinami, jako je česnek, cibule nebo ryby, určitě mějte po ruce pytlík s čajem. Pokud si s ním ruce vyčistíte, zbavíte se nepříjemného zápachu. Jestli máte silně špinavé nádobí, dejte ho odmočit do horké vody, do které přidejte několik sáčků od čaje. Uvolní připálené jídlo a pomohou nádobí odmastit.

Ženy, které se zajímají o zdraví pleti, určitě znají trik, díky kterým uklidní unavené oči. Stačí si přiložit vychladlé čajové pytlíky na oteklé oči. Nejlépe funguje černý nebo heřmánkový čaj. Pokud rádi tvoříte, ze sáčků si můžete vyrobit starožitný pergamenový papír z obyčejného bílého. Pro tmavší koberce je můžete využít jako čistič. Stačí vysypat jejich obsah a nechat je nasáknout pachy. Poté vysajte vysavačem a koberec bude jako nový.
