Modern Kitchen Interior With Microwave Oven

Přírodní prostředky vyčistí mikrovlnnou troubu šetrně, ale účinně

Mikrovlnná trouba je další ze spotřebičů, které vlastní většina domácností. Jejím úkolem je především ušetřit čas, co se týče délky ohřevu pokrmu, který bychom jinak ohřívali na sporáku mnohem delší dobu. Stejně jako o ostatní spotřebiče tak i o mikrovlnku je důležité pravidelně a důkladně pečovat. Odradit vás může otravné, zdlouhavé a obtížné čištění. S použitím následujících triků vám bude připadat čištění mikrovlnky jako hračka.

Vyvarujte se použití chemikálií

Už jenom z důvodu ohřevu jídla se naprosto vylučuje aplikovat v mikrovlnné troubě chemikálie. Ohřev jídla v mikrovlnce může negativně poškodit zdraví. Kromě toho tyto čisticí přípravky dlouho zanechávají své intenzivní aroma i dlouho po aplikaci. Tento zápach se navíc může dostat i do samotného jídla během ohřevu, což určitě nechcete.

Mohlo by vás zajímat:  Šatní skříň osvěží důkladný úklid, proti vlhkosti a plísním lze využít domácí prostředky

Citron

K čištění vám postačí naprosto jednoduchá přírodní potravina. Stačí vymačkat citron a šťávu z něj nalít do misky s vodou. Čím více šťávy, tím lepší výsledek. Takto připravenou směs vložte do mikrovlnné trouby, nastavte nejvýkonnější program a spusťte na několik minut. Odpařovaná voda společně s citronovou šťávou pokryje povrch celé mikrovlnky. Nejlepší je nechat tuto misku ještě 10 minut po zahřátí v mikrovlnce, aby se maximalizoval účinek. Pára tak vydrží nejen déle, ale čištění bude o dost snadnější.

Mohlo by vás zajímat:  4 efektivní strategie, které pomohou snížit spotřebu elektřiny v domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Rychlé čištění

Jedlá soda je dalším prostředkem, který je dostupný, levný a hlavně pomůže s úklidem a čištěním v domácnosti. Nasypte 3 polévkové lžíce sody do misky s vodou a promíchejte. Tuto misku rovněž vložte do mikrovlnné trouby a zapněte program na několik minut. Akci opakujte, dokud se vám nepodaří odstranit veškeré nečistoty. Při velmi odolných skvrnách se vyplatí nasypat prášek přímo na houbičku a vydrhnout špinavá místa. Vše následně očistěte suchými papírovými ubrousky.

Ocet

Třetím domácím prostředkem je ocet. Postupujte naprosto stejně jako u citronu nebo jedlé sody. Stačí smíchat vodu s octem v poměru 1 : 1 a pustit program. Ocet nejenže zatočí se zápachem, ale zároveň mikrovlnnou troubu dezinfikuje.

Zdroj: https://maplehillnaturals.com/blogs/natural-guides/how-to-naturally-clean-and-freshen-your-microwave-oven
Přidat na Seznam.cz