Zápach v koupelně může mít více příčin. Nejdůležitější je včas zakročit

Zápach v koupelně může mít více příčin. Nejdůležitější je včas zakročit

Koupelna je místnost, ve které trávíme spoustu času. Využíváme ji ke každodenní péči o své tělo, a proto je nutné ji udržovat v čistotě. Bohužel, koupelna je místem, kde se hromadí vlhkost, a pokud pravidelně nevětráte, může se objevit plíseň nebo bakterie, které nám budou stěžovat dýchání a ohrozí naše zdraví. Jak na takový úklid koupelny?

Vlhká koupelna může zapáchat, ale hravě si s tím poradíte

V případě vlhkosti je nutné rychle zasáhnout. Jak se zápachu zbavit? Můžete použít obyčejné prostředky, které najdete doma. Pokud vám v koupelně něco zapáchá, je nutné se zaměřit na pravidelný úklid. I když budete uklízet, je možné, že koupelna nebude čistá. Důležité je pravidelně větrat, do koupelny si můžete také pořídit květiny, kterým nevadí vlhkost ani temno.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané pivoňky vydrží ve váze déle čerstvé díky správnému řezu
Zdroj obrázku: Freepik

Problém může být například v odpadním potrubí. Určitě víte, že při koupání nebo sprchování do odtoku zapadne spoustu chloupků nebo vlasů. Ty je potřeba pravidelně odstraňovat, také je nutné do toalety neházet potraviny nebo zbytky jídel. Tím se může odpad ucpat a způsobí to nemalé problémy. Odtok můžete vyčistit směsí jedlé sody a octa, přidat můžete i kyselinu citronovou. Směs vsypte do odpadu, zalijte vodou, několik minut počkejte a poté zalijte vroucí vodou.

S plísní je nutné bojovat, aby se nedostala do všech stěn

Pokud máte v koupelně vlhkost, snadno se to projeví plísní. Ta může začít nenápadně, ale za několik týdnů se mohou na stěnách objevit velké zelené nebo i černé skvrny, které vám budou ztěžovat dýchání. Objevit se může také astma nebo jiné problémy, které bude potřeba řešit. Bude nutné se s plísní rychle vypořádat. Plísně se můžete zbavit směsí z jedlé sody a tea tree oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Plastové láhve udrží rostliny zavlažené. Zároveň je ochrání před plevelem a slimáky

Na odstranění plísně můžete použít kartáček. Vyrobte si také osvěžovač vzduchu. Ten zabrání zápachu, v koupelně se tak budete cítit dlouho dobře. Můžete zkusit směs vody, alkoholu a esenciálního oleje. Vůni si můžete vybrat podle svého uvážení. Naplňte směsí lahvičku s rozprašovačem a používejte pokaždé, když budete mít pocit, že je to potřeba.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/the-8-easiest-ways-to-eliminate-bathroom-odor-51808
Přidat na Seznam.cz