Sklenky1

Na slavnostní tabuli nesmí chybět dokonale vyleštěné sklenice. Navraťte jim ztracený lesk

Čekáte vážené hosty na slavnostní večeři a svátečně prostřený stůl vám dal opravdu hodně práce. Sklenice by měly být naleštěné a tyčit se nad okraji talířů, které jsou umístěné na vzdálenost dvou prstů od okraje stolu. Jak docílit úchvatného lesku a zbavit se stop, které na skle zanechal zub času, používání myčky a nesprávného čisticího prostředku? Existuje několik přírodních způsobů, díky kterým se budete pyšnit nejčistšími sklenicemi, jaké kdy kdo viděl.

Zdroj obrázku: Freepik

Kroužky od agresivních nápojů

Na starších a často používaných skleničkách můžete pozorovat lehce zabarvené kroužky lemující obvod sklenice. Jsou způsobeny barevnými nápoji, které do sklenice nalijeme a necháme déle stát. Sklo se snadno zabarví, a pokud nápoje obsahují velké množství chemických složek, jsou také těžko odstranitelné. Naštěstí známe skvělého pomocníka, který si poradí s kdejakou nečistotou. A tím je ocet. Trochu ho nařeďte teplou vodou a do výsledného roztoku sklo na deset minut vložte. Očistěte houbičkou, opláchněte a na závěr umyjte prostředkem na nádobí. Po skvrnách nebude ani památky.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování okurek na balkoně je snadné
Zdroj obrázku: Freepik

Pasta jen na zuby? Už dávno ne

Věci, které denně používáme, mají díky svému složení mnoho dalších využití, o kterých jsme ani nevěděli. Dalším účinným čističem je pasta na zuby. Stačí nanést malé množství na houbičku a skleněný povrch přeleštit. Následně opláchněte. Zubní pasta je často využívána při ošetření brýlových skel, protože zabraňuje mlžení.

Jestliže se vám žádná z těchto metod nejeví jako účinná, sáhněte rovnou po kyselině citronové. Nepatrné množství nanesené na houbičce dokáže zázraky. Můžete ji také přidat přímo do myčky nádobí, kterou společně se sklenicemi vyčistí a vydezinfikuje.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/273273/cleaning-cloudy-glasses
Přidat na Seznam.cz