Handsome Man Is Opening Window Home Refresh Room

Úprava oken na zimní režim sníží náklady na vytápění

Ačkoliv je stále ještě léto, tak se pomalu, ale jistě blížíme k podzimu a zimě. Předchozí roky byly finančně náročné, co se týče energetické úspory. Zdražování, vysoká inflace a cena energii poznamenala mnohé domácnosti, které se musely uskromnit. Existují různá opatření vedoucí k úspoře. Napadlo by vás upřít pozornost k plastovým oknům? Pokud ne, tak stačí povolit jeden šroubek, díky kterému snížíte únik tepla. Pojďme se tedy podívat, jak to funguje.

Stačí jedna malá úprava

Možná dosud jste nevěděli, že až 25 procent tepla domova uniká okny. Tato nepozornost vás může stát nemálo peněz a také pocitové teplo uvnitř domácnosti. Stále navíc ani nevíme, co nás čeká na podzim a zimu, zda se budou opět zdražovat ceny energií. Pro úsporu stačí provést jeden úkon, který využije většina majitelů plastových oken, aniž by o tom měli ponětí.

Mohlo by vás zajímat:  Čistič oken nahradí prostředek na podlahu nebo nádobí. Jeho složení není agresivní

Většina plastových oken má dva režimy, letní a zimní. Bohužel velká část lidí nemá ani ponětí, že něco takového je k dispozici. Pouze malá změna polohy tohoto šroubu v okně může mít v budoucnu vliv na délku vytápění v domácnosti. K provedení úkonu potřebujete obyčejný čtyřmilimetrový imbusový klíč. Nejedná se o nic složitého, tento úkon zvládne každý sám.

hand-opens-white-plastic-window
Zdroj obrázku: Freepik

Samotný úkon

Samotný šroub, o kterém je řeč, se nachází ve spodní části každého okna. Pro zvýšení cirkulace vzduchu jej otočte ve směru hodinových ručiček. Pro zvýšení těsnosti v zimě, otočte šroubkem v protisměru hodinových ručiček.

Mohlo by vás zajímat:  Africká fialka vnese veselé barvy do pochmurných dní. Vytvořit jí vhodné podmínky zvládne každý

Zkuste test

Pokud i tak vám přijde, že okno netěsní, vyzkoušejte jednoduchý test. Mezi křídlo okna a rám vložte kousek papíru. Následně zavřete okno. Jestli vám jde papír snadno vytáhnout, tak budete potřebovat rychlou úpravu. Tu vám zajistí specialista, nebo pokud jste šikovní, zvládnete to sami podle různých návodů na internetu nebo přímo od výrobce.

Nečekejte tedy na nic, a co nejdříve před nástupem nízkých teplot zkontrolujte nastavení svých oken.

Zdroj: https://dostawaokien.pl/en/blog/adjust-windows-to-winter-summer-mode
Přidat na Seznam.cz