2682

Mnoho přebytků jídla můžeme jednoduše zmrazit na později

Velikonoce jsou za námi, a určitě vám všem zbylo mnoho nesnědeného jídla. Některé pokrmy můžete velmi jednoduše zamrazit, bohužel se však setkáváme i s výrobky, které nelze takto snadno uchovat. V dnešním článku se podíváme, které potraviny nemohou být uchovány takovým způsobem.

Zásoby na horší časy

Během prázdnin se naše stoly ohýbají množstvím lahodnosti, které je obtížné zkonzumovat za několik dní. Sledě a zeleninové saláty, uzeniny, dušené maso, tvarohové koláče, mák, mazurky – nepochybně hýčkají naše podnebí, ale kapacita žaludku má své limity. Různé druhy masa mohou také strávit 2-3 měsíce v mrazáku, ale nezapomeňte je vložit do čisté plastové nádoby s víkem.

Mohlo by vás zajímat:  Aby vánoční hvězda dlouho vydržela krásná, je třeba dobře ji vybrat

Otevřete chladničku a uvidíte ji v ní zeleninový salát, vařená vejce nebo dříve tepelně ošetřené maso? Bohužel nedávejte tyto výrobky do mrazničky, protože po rozmrazení a možné spotřebě můžete získat vážné zdravotní problémy. V takovém případě by se uvedené výrobky měly konzumovat co nejdříve nebo dát někomu, kdo je ochoten je jíst.

2824
Zdroj obrázku: Freepik

Zamrazování koláčů

Mnoho koláčů je vhodných ke zmrazení a následné spotřebě, ale musíte pamatovat na to, jaké sladkosti by měly obejít naši mrazničku se širokým obloukem. Známý propagátor zdravého stravování Katarzyna Bosacka v jednom ze svých videí na Facebooku informuje uživatele internetu, jeké koláče nesmíme zmrazit.

Mohlo by vás zajímat:  Každý má v koupelně zubní pastu, málokdo však ví, jak ji může netradičně využít

Hlavní pravidlo je: nikdy nezmrazujeme koláče šlehačkou, vaječnými krémy a želé. Protože pokud je rozmrazíme, nejsme si jisti, jestli se tam bakterie množí a nebudeme otrávit. Kvasnicové koláče s ovocem, tvarohovými koláči, máky – vhodné ke zmrazení. Bosacka zdůrazňuje, že těsto před mrazem nakrájené na kousky a nedávejte přímo do krabice nebo plastový vak, ale nejprve ho pevně zabalte do papíru a zbavte se vzduchu z obalu.

Zdroj: https://www.taste.com.au/quick-easy/articles/freeze-cooked-leftovers/0dak71sv
Přidat na Seznam.cz