91229

Herpes lze léčit domácími prostředky. Pomůže čajovníkový olej, med nebo zubní pasta

Herpes je vysoce infekční a nepříjemné onemocnění, které ztěžuje každodenní fungování. Trvání jeho léčby můžete výrazně zkrátit, pokud si ho všimnete včas. Zasáhnete-li již při prvních příznacích, můžete se vyhnout mnoha komplikacím.

Čajovníkový olej a med

Čajovníkový olej má protizánětlivé vlastnosti. Med je zase obzvláště účinný při léčbě podrážděné pokožky a sliznic. Oba produkty mají antivirové a antiseptické účinky. Jejich kombinace zvýší sílu léčivého účinku. Směs se na ránu dobře přichytí a ošetření těmito prostředky tak bude delší a efektivnější.

Mohlo by vás zajímat:  Nevhodná kosmetika není na odpis. Prakticky lze využít pěnu na holení, krém i parfém

Pro léčebnou směs z těchto dvou ingrediencí budete potřebovat jen trochu medu a 1–2 kapky čajového oleje. Nejlepší je na čajovou lžičku nanést malé množství medu a kápnout do něj 1–2 kapky čajovníkového oleje. Jemně prstem zamíchejte a naneste směs na herpes. Léčbu opakujte, dokud se herpes nezahojí. Nezapomeňte si před a po nanášení směsi dobře umýt ruce.

4452
Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejná zubní pasta

Největší výhodou tohoto produktu je, že ho máme skoro vždy po ruce. Zubní pasta s obsahem fluoridu je k léčbě oparu jako stvořená. Fluorid inhibuje působení viru a zubní pasta vysuší tvořící se ránu. Bohužel má použití zubní pasty i malou nevýhodu. Dokáže kromě vysušení herpetu vysušit i rty, proto ji někteří lidé nedoporučují. Zubní pasta by neměla být používána k léčbě herpetu u dětí.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach ze dřezu dokáže potrápit. Pomoc je ale jednodušší, než se zdá

Teoreticky můžete na herpes, který se formuje, aplikovat kousek cibule nebo stroužek česneku nakrájený na polovinu, ale je to dost nepříjemné – česnek i cibule navíc dráždí už tak bolestivé místo, kde se tvoří herpes. Je lepší kombinovat několik kapek cibulového sirupu s trochou čerstvě nastrouhaného česneku a kapkou černého kmínového oleje, který má kromě antivirových vlastností také protizánětlivé účinky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/home-remedies-for-herpes
Přidat na Seznam.cz