Spider 3658386 1920

Vyhnat pavouky z domu není snadné. Jsou však triky, které je bezpečně udrží venku

Člověk nemusí trpět přímo arachnofobií, ale pavouci prostě nejsou nejvítanějšími návštěvníky domácností. Dostanou se do interiéru skulinami a jen těžko se jich lze zbavit. Jistě, jedná se o užitečná zvířata, proto se nesmí zabíjet, ale doma je jednoduše nikdo nechce. Jenže jak zajistit, aby se do nitra domu a bytu vůbec nedostali? Řešením je domácí repelent!

Nevítaní hosté v interiérech

Říká se, že se pavouci objevují tam, kde je nepořádek. Není tomu tak, mohou se objevit v jakékoli vycíděné místnosti. Nezajímá je totiž ani dokonalá čistota, ani špína, snaží se jen najít skrýš před chladem. To je také důvod, proč prolézají různými skulinami kolem oken, štěrbinami v okolí dveří nebo skrze ventilační mřížky. Nejraději mají klid a ticho, proto si rádi vytvářejí pavučiny v rozích místností, ve skladech či v komorách nebo na půdě. Mnoho lidí se obává, že je pavouci pokoušou. Druhy žijící v tuzemsku nejsou agresivní, mohou kousnout pouze ve chvílích ohrožení.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet myčku důkladně pročistí a udrží ji plně funkční
Zdroj obrázku: Freepik

Méně potravy snižuje počty pavouků

Jak zamezit pavoukům v přístupu? Možností je několik, bezesporu je vhodné zamezit jejich průniku mechanicky pomocí sítí v oknech nebo bariér. Je dobré utemovat štěrbiny nebo prolákliny v okolí oken a dveří. Současně se doporučuje dbát na odstranění veškerých potravin, zbytků nebo drobků od jídla, protože mohou působit pro pavouky jako lákadlo, případně jsou potravou pro hmyz, který naopak loví pavouci. Současně je možné odpudit tyto nevítané hosty pomocí různých pachů.

Mohlo by vás zajímat:  Mléko zachutná i našim rostlinám. Netradiční hnojivo je vyživí a ochrání před nemocemi

Domácí repelenty proti pavoukům

Pavouky doma většina lidí nechce, přesto se nemusí hned likvidovat fyzicky. Mnohem snazší je tyto vetřelce odradit pomocí domácích repelentů. Velmi účinným prostředkem je roztok z citronové šťávy a vody, který se připraví smícháním v poměru 1 : 2. Připravený roztok se přelije do lahvičky s rozprašovačem a postříkají se jím rámy a okolí dveří a oken. Namísto citronového aromatu je možné použít též další esenciální výtažky, jako jsou máta, levandule nebo tea tree. Kromě toho se hodí postavit květník s levandulí nebo mátou přímo do okna.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-keep-spiders-away
Přidat na Seznam.cz