Grass Sowing Garden

Příprava trávníku před zimou zajistí jeho dobrý růst na jaře

Ačkoliv stále běží léto, venku panuje spíše podzimní počasí. Nicméně stále máme čas, než přijde podzim, a poté zima, abychom se postarali o trávník. Podzim je důležitý pro všechny, co vlastní pozemek. Zahradu je totiž nutné důkladně připravit na zimu. Nejde pouze o ovoce, zeleninu a rostliny, ale také o samotný trávník. Prevence a správná péče jsou nutné, pokud chcete, aby váš trávník vypadal na jaře dokonale.

Hnojení

Předpokladem pro kvalitní a zdravý růst nejen plodin, ale také trávníku je hnojení. Buď si sami připravíte hnojivo, nebo jej pořídíte v každém zahradnickém obchodě, kde nabízí obrovský výběr. Nezapomeňte si vybrat podzimní hnojivo, které má úplně jiné složení než produkty určené pro jaro. Trávník vyžaduje především dvě složky, fosfor a draslík.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené pelargonie se pyšní krásnými květy, ale také ojedinělými léčivými účinky

Plevel

Zkušený zahradník ví, že kromě hnojení je středem pozornosti ještě plevel a mech. Ti méně zkušení by mohli zapomenout. Před zimou je tedy velice důležité zbavit se obojího. Co se týče plevele, ten je nutné vytrhnout, spálit horkou vodou s octem nebo použít speciální prostředky určené proti plevelu. Narazíte-li na mech, ten shrabte a aplikujte na dané místo trochu vápna.

Zdroj obrázku: Freepik

Věnujte pozornost suché trávě

Tím vaše práce a pozornost nekončí. Před začátkem zimy je důležité myslet na vertikutaci. Odstraňte mrtvá stébla trávy a postříkejte trávník. Pro větší provzdušnění propíchejte půdu vidlemi nebo speciálním nářadím. Před zimou trávník pořádně zalijte, abyste zachránili místa zničená slunečním svitem z léta. Během pár týdnů by měl trávník zezelenat a vydržet až do příchodu jara.

Mohlo by vás zajímat:  Křídlový květ se hodí do každého domova. Díky domácímu hnojivu bude krásný po celý rok

Myslete na prázdná místa

Posledním krokem je péče o prázdná místa. Bylo by velkým překvapením, pokud byste zatím s prázdným místem neměli tu čest. Vše, co potřebujete, najdete ve specializovaných obchodech. Začněte nejlépe v září, nejpozději v říjnu, dokud nejsou přítomny ranní mrazíky. Tráva poroste i na místech, kde dosud měla problémy.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/lawns/21016545/winter-lawn-prep
Přidat na Seznam.cz