Young Woman Checking Her Budget Doing Taxes

Šetřit za energie pomůže několik jednoduchých návyků

I když ceny energií konečně trochu klesly, stále to není žádná sláva. Nejeden z nás pak hledá způsoby, jak za energie ušetřit. Způsobů, jak na to, je mnoho a je pouze na vás, který si vyberete. Které to jsou? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Netopte pánubohu do oken

Souvislost oken a vytápění je poměrně jasná. Skleněnými výplněmi totiž teplo často uniká, a to v poměrně velké míře. O to víc pak, když jsme fanoušky dlouhého větrání. Je ale několik zásad, které můžeme dodržovat tak, abychom teplem zbytečně neplýtvali. Jednou z nich je, že bychom měli větrat pořádně, ale pouze chvilku. Je jednodušší vyvětrat pořádně a pak místnost opět vytopit než vytápět pořád, zatímco dlouze větráme. Pomoci nám také může to, že správně nastavíme okna. Ne každý totiž ví, že okna mají zimní a letní režim. V tom zimním těsní více a z obydlí nám tak neuniká tolik tepla.

Mohlo by vás zajímat:  S dobrým finančním plánem lze hypotéku zvládnout bez problémů
Zdroj obrázku: Freepik

Přioblečte se

Tato rada je poměrně samozřejmá, ale způsobem, jak za energie ušetřit, je i netopit tolik a trochu se přiobléct. Tato metoda se daleko více vyplatí například v ložnici. V té bychom stejně měli spát ideálně při osmnácti stupních a je zbytečné ji tak přes den vytápět na více a v noci ji pak odvětrávat.

Další způsoby šetření energiemi

Energie ale nemusíme šetřit pouze, co se topení týče. Právě naopak. Skvělým způsobem je například sprchování místo koupele. Ušetříme tak jak na ohřevu vody, tak na vodném a stočném. Podobně pak můžeme šetřit i při vaření například tím, že budeme používat pokličky, které nám výrazně zkrátí čas vaření a ještě budou zabraňovat úniku tepla. Dobré je také používat příslušné úsporné programy například při používání myčky, pračky či sušičky. Můžete také zkusit používat spotřebiče v hodinách zvýhodněné sazby. I to by vám nakonec mohlo pár korun ušetřit.

Zdroj: https://www.which.co.uk/reviews/cutting-your-energy-bills/article/how-to-save-on-your-energy-bill/10-ways-to-save-on-energy-bills-aX2RS8b8llMR
Přidat na Seznam.cz