Male Hands Wiping Plate With Napkin

Utěrky se vyplatí vyvařit. Budou dokonale čisté a zbavené patogenů

Utěrky jsou nezbytnou součástí každé domácnosti. Použít je můžeme na lecco a navíc nám mohou kuchyň i zkrášlovat. To ale pouze v případě, že jsou čisté, a ne plné skvrn a nečistot. Udržet právě tento kus látky čistým je ale poměrně velké umění. S našimi tipy to ale půjde zase o něco snáz. Stačí utěrky vyprat, popřípadě která metoda je lepší? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Utěrky jako vizitka kuchyně

Ačkoli se utěrky mohou zdát pouze jako banalita, není tomu tak. Tento drobný kousek látky totiž využijeme na ledacos. Nejčastější využití utěrek je nejspíše k utírání nádobí či kuchyňské linky. Spousta z nás je ale používá i ke skladování potravin. Například chleba udrží čerstvý po daleko delší dobu. Právě z tohoto důvodu je také důležitá jejich údržba. Nečisté utěrky mohou po kuchyni roznášet bakterie a další nechtěné mikroorganismy. Jak je správně vyčistit?

Mohlo by vás zajímat:  Domácí bělidlo s peroxidem vodíku je účinné a bezpečné pro použití
Zdroj obrázku: Freepik

Pračka nestačí, využijte cenné rady našich babiček

Pouhé vyprání utěrky občas nemusí stačit. Přeci jen je často zašpiněná odolnými nečistotami, jako je například káva či kečup. Když už ale utěrky pereme v pračce, měli bychom vždy zvolit nejvyšší teplotu, tedy devadesát stupňů, stejně jako u ručníků. Nižší teploty si neporadí ani s nečistotami, ani s mikroorganismy. Můžeme ale také vyzkoušet metodu našich babiček. Stačit nám k ní bude hrnec, jedlá soda a prostředek na mytí nádobí. Vodu prvně na sporáku přiveďte k varu. Poté do ní ponořte utěrky a přidejte trochu prostředku na mytí nádobí spolu s jedlou sodou. Té budete potřebovat asi půl hrnku. Vše dobře promíchejte a nechejte asi dvacet minut vařit. Po uplynulé době utěrky vyjměte a ještě k tomu je vyperte jako obvykle. Utěrky budou jako nové a budou ve vaší kuchyni dělat parádu. Také se nemusíte bát, že by na nich zůstala jakákoli nečistota.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/laundry/how-to-clean-cleaning-cloths.html
Přidat na Seznam.cz