Nepříjemný zápach v lednici, ve kterém se mísí všemožné vůně: skoncujte s ním nadobro

Pokud vám zapáchá lednička a nevíte, jak se zápachu zbavit, poradíme několik triků, díky kterým osvěžíte lednici a potraviny zůstanou déle čerstvé. Budete potřebovat jen několik surovin, které se dají snadno koupit, nebo je dokonce najdete doma.

Existuje několik přírodních čističů, které zabrání nepříjemnému zápachu

Postačí vám jediná tyčinka aktivního uhlí, například značky Binchotan. Najdete ho na internetu a stačí ho jen vložit do chladničky a nechat ležet – uhlí absorbuje nežádoucí pachy a lednička bude příjemně vonět. Navíc potraviny v ní zůstanou déle čerstvé.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě uhlí ale můžete použít také jiné suroviny, které jsou vhodné do chladničky a zajistí, že zůstane čistá a voňavá. V lednici je nutné dodržet pravidla pro uchovávání potravin. Možná už víte, že do šuplíků dole patří zelenina, aby se oddělila od masa nebo uzenin. Lednice ale může zapáchat i bez vložených potravin.

Existují pohlcovače pachů, které můžete zakoupit v obchodech, vydrží i několik týdnů osvěžovat vnitřní prostor ledničky a zajistí delší čerstvost potravin. Pohlcovač pachu může být v práškové nebo gelové formě, záleží jen na vás, co pro vás bude lepší. Pokud jste spíš přírodně zaměření, můžete využít i takové metody.

Mohlo by vás zajímat:  Většina ji rovnou vyhazuje, přitom se nejedná o žádný odpad. Kávová sedlina vás překvapí

Vyzkoušejte speciální nádoby na různé druhy potravin

Jestliže chcete zápachu předcházet, můžete vyzkoušet nádoby na skladování potravin. Například tvrdé sýry byste vůbec do ledničky neměli dávat, a pokud je to nutné, zabalte je do voskovaného papíru. Na měkké sýry se hodí plastové dózy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Otevřené mléko nebo tvaroh mohou naopak nepříjemné pachy pohltit a také je dobré uchovat je ve vhodných nádobách. Jestliže už ale z ledničky cítíte nepříjemné zápachy, vložte do ní mletou kávu, která je absorbuje. Použít můžete také jedlou sodu, krajíc chleba nebo obyčejnou sůl. Dobře působí také osolená polovina citronu.

Dobře vyčištěná lednička vám zaručí, že budete jíst jen čerstvé a ničím nezkažené potraviny. Některé moderní modely lednic už mají funkci, která zaručí, že potraviny zůstanou déle čerstvé.

Zdroj: https://www.bosch-home.com.sg/experience-bosch/living-with-bosch/fresh-reads/ways-to-keep-your-fridge-smelling-fresh
Přidat na Seznam.cz