Cistit Lednici

Udžet stále čistou lednici není složité, stačí chytře uspořádat potraviny

lednici uchováváme drtivou většinu všech potravin, a právě to z ní dělá velmi důležitý domácí spotřebič, bez kterého si dnes nedokážeme představit život. Aby však byly potraviny skladované v ledničce čerstvé a chutné co nejdéle, musí být splněna jedna podmínka. A tou podmínkou je velmi důležitá čistota, bez které by potraviny nebyly poživatelné. Představte si, by se vám v lednici kvůli přetrvávajícím nečistotám nahromadila plíseň, která by se rozšířila i na potraviny, které by následně bylo nutné vyhodit. A právě proto je velmi důležité udržovat v lednici neustále dokonalou čistotu. Poradíme vám, jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  Ubrus vyžaduje během praní speciální péči. Skvrny zmizí a bude stále jako nový
Zdroj obrázku: Freepik

Správné uchovávání potravin v lednici

Možná si teď říkáte, co má čistá lednice společného se správným skladováním potravin. Prozradíme vám, že opravdu hodně. Je nutné, aby potraviny v ledničce nebyly napěchované těsně u sebe, pak k nim nejde dostatečné množství vzduchu, potraviny se rychle kazí, plesniví a následná plíseň se velmi rychle rozlézá po dalších potravinách i celé lednici. Tomu je velmi důležité předejít. Kromě toho je také potřeba skladovat potraviny ve vhodných obalech. Potraviny je nejlepší uchovávat v přírodních obalech, nejlepší je papír. Velmi dobré jsou ale také speciální vzduchotěsné krabičky, ty použijete např. pro uskladnění sýrů a uzenin.

Mohlo by vás zajímat:  Ložnice v boho stylu? Útulná, originální a na první pohled nesourodá
Zdroj obrázku: Freepik

Skladujte potraviny ve správné poličce

Každá polička v lednici má své speciální využití, tudíž není dobré skladovat všechny druhy potravin náhodně. Ovoce a zelenina by měly být zásadně uchovávány ve spodním šuplíku, který je na ně určený. Ve spodní polici je teplota nejchladnější a s každou poličkou se trochu otepluje. Sem proto umístěte maso a uzeniny. Doprostřed lednice přijdou mléčné výrobky a úplně nahoru ostatní a načaté potraviny. Máslo a podobné suroviny nechte stát ve dveřích. Je také důležité, aby byly potraviny stejného druhu pohromadě, ne abyste měli jednu šunku tady, druhou o polici výš. Klidně je dejte na sebe a nechte kolem nich trochu místa, ať může proudit tolik potřebný vzduch.

Zdroj: https://www.simplemost.com/8-simple-ways-keep-fridge-clean-organized/
Přidat na Seznam.cz