Odpad1

K ucpanému odtoku není nutné volat instalatéra. V kuchyni najdete levnější pomocníky

Ucpané potrubí a odtoky jsou nepříjemnou záležitostí a problémem mnoha domů i bytů. Vlasy, kosmetika, mýdlo a nekvalitní voda jsou nejčastější důvody, které způsobí, že se v potrubí hromadí nečistoty a rychle odtok ucpávají. Pokud se vám to doma stane, nemusíte okamžitě volat instalatéra, protože ve většině případů to zvládnete sami. Směs na vyčištění si přitom můžete snadno připravit doma. Domácí metody jsou levné a fungují skvěle. Uvidíte sami!

Ocet a jedlá soda

Jedlá soda a ocet jsou skvělou kombinací, která dokáže vyčistit prakticky jakýkoli povrch a nečistoty. Účinně přitom odstraňují také mastné skvrny, vodní kámen a nepříjemný zápach z potrubí. K přípravě domácího čisticího prostředku budete potřebovat balíček jedlé sody, sklenici octa, vařící vodu a pokličku nebo talíř.

Mohlo by vás zajímat:  Škrábance na skle lze šikovně vyhladit. Díky jednoduché metodě bude sklo znovu zářit
Zdroj obrázku: Freepik

Nejdříve nalijte do odtoku vroucí vodu. Poté přidejte jedlou sodu, zalijte ji octem a odtok zakryjte talířem nebo pokličkou. Při aplikaci této domácí metody buďte opatrní, protože si můžete ublížit i přírodními surovinami. Nechte tuto směs asi 30 minut působit. Poté znovu zalijte odtok vroucí vodou. Voda by měla volně odtékat. Pokud je odtok stále ucpaný, proveďte postup ještě jednou.

Sůl a jedlá soda

Druhou možností, kterou vám dnes představíme, je kombinace kuchyňské soli a jedlé sody. Sůl, stejně jako jedlá soda, je jedním z nejlepších čisticích prostředků pro domácnost a skvěle funguje při čištění mnoha povrchů. Na přípravu budete potřebovat 100 gramů soli, 100 gramů jedlé sody, sklenici octa, vařící vodu a poklici nebo talířek.

Mohlo by vás zajímat:  Stěhování z velkého domu do malého bytu je noční můra, na kterou platí jen osvědčené triky
Zdroj obrázku: Freepik

Metoda funguje stejně jako v prvním případě. V první řadě do odtoku nalijte vroucí vodu, aby se uvolnily všechny nečistoty. Poté přidejte jedlou sodu, sůl a vše zalijte octem. Přiklopte poklicí nebo talířkem a nechte opět 30 minut působit. Po této době prolijte odtok znovu vroucí vodou. Při čištění musíte být velmi opatrní a vroucí vodu nalévat velmi pomalu. Pokud je to možné, vezměte si kuchyňské chňapky a ochranné brýle.

Zdroj: https://www.ahs.com/home-matters/repair-maintenance/how-to-unclog-your-kitchen-sink-drain/
Přidat na Seznam.cz