Rybenka3

Zbavit se rybenek není lehký úkol, s trochou trpělivosti se to však podaří

Rybenky jistě znáte a už jste se s nimi někdy setkali. Tento malý hmyz se často nachází v našich koupelnách a kuchyních. Tedy na místech, kde je vlhko a teplo. Jsou to sice malí tvorové (neměří ani 1 cm), ale mohou být velmi otravní. Na první pohled jsou neškodní, ale pro svůj klid v duši byste je měli ze svého domova odstranit.

Jak se zbavit rybenek?

Myslete na to, že tento hmyz přitahuje zejména vlhkost, teplo a tmu. Pokud se jich chcete nadobro zbavit, musíte tyto faktory minimalizovat, jak to jen půjde. Musíte proto udržovat svou koupelnu a kuchyň v čistotě. Pamatovat byste přitom měli především na pravidelné a dostatečné větrání. Pokud nemáte v koupelně okno, pořiďte si vysoušeč vzduchu. Důkladně vyčistěte toaletu a podlahu. Nenechávejte špinavé prádlo dlouho v koši a rybenky se vám budou vyhýbat.

Mohlo by vás zajímat:  Čajové sáčky lze využít k úklidu domova i jako hnojivo pro rostliny
Zdroj obrázku: Pixabay

Kromě toho byste měli také investovat do pohlcovače vlhkosti. Máte-li vlhký domov, bude odstranění tohoto hmyzu velmi těžké. Pohlcovače vlhkosti nejsou vůbec drahé a zakoupit je můžete i ve velkých supermarketech. Navíc vám pomohou nejen s rybenkami, ale také budou bojovat proti vzniku plísní. Rozhodně se jedná o chytrou investici, která se vám vyplatí.

Vyplňte mezery a pravidelně perte prádlo

Rybenky se velmi často zdržují v těsných a malých otvorech, které se v koupelně často nacházejí ve stěnách i podlahách. Vypadané spáry jsou pro ně nejlepším útočištěm. Dejte si jedno odpoledne práci a vyplňte všechny mezery a otvory silikonem. Zamezíte tím rybenkám, aby se dostaly ven a schovávaly se v tomto malém prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  Připálit žehličku jde snadno, vyčistit pak mnohem hůř. Domácí prostředky ale nezklamou
Zdroj obrázku: Freepik

Možná vám to nepřijde důležité, ale také hromady špinavého prádla v koši jsou pro tento hmyz velmi lákavé. Pokud neperete pravidelně, mohou se rybenky v klidu rozmnožovat v koši a poškodit tak i vaše oblečení. Měli byste proto pamatovat nejen na pravidelné praní, ale také pravidelné mytí koše, ve kterém prádlo skladujete. Špína by v koši neměla zůstat déle než tři dny, zejména pokud s tímto hmyzem již máte potíže.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-silverfish
Přidat na Seznam.cz