cisteni-trouby2

Čištění trouby může být opravdu snadné. Stačí znát ty správné triky

Troubu můžete čistit buď chemickými přípravky, které koupíte v obchodech, nebo si můžete vyrobit domácí prostředky. Další možností jsou produkty, které najdete doma v kuchyni a většinou je využíváte na jiné činnost než na čištění trouby. Výrazně vám ale ulehčí práci a získáte tím také více času na své oblíbené koníčky.

Troubu byste před čištěním měli hodně zahřát, špína půjde lépe odstranit

Z trouby nejdříve vyjměte rošt a zahřejte ji na nejvyšší teplotu. Nechte tak asi 20 minut a pozorujte, jak se tuk a zbytky jídla mění na popel. Po vychladnutí trouby můžete nečistoty odstranit pomocí nože nebo je vysát ručním vysavačem. Nakonec stěny trouby umyjte vlhkou houbičkou, na kterou naneste maličko mycího prostředku. A nakonec otřete vlhkým hadříkem namočeným ve vodě a vytřete do sucha.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z brambor jsou výživným hnojivem i pomocí proti slimákům
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete zkusit metodu odpařování. Nalijte do pekáče vodu asi do jeho poloviny. Můžete přidat půl hrnku lihového octa, který dezinfikuje a odstraňuje skvrny. Pekáč vložte do trouby, nastavte ji na 220 stupňů a počkejte, až začne stoupat pára, vypněte troubu, ale neotvírejte dveře. Počkejte, až pára zničí zbytky, které jsou spálené, a voda vychladne. Pekáč vyndejte z trouby a vytřete ji vlhkým hadříkem.

Pomoci si můžete sodou nebo solí, v nejhorším pomůže i prací prostředek

Můžete smíchat sůl s jedlou sodou ve stejné poměru. Místo sody zkuste uhličitan sodný a přidejte také vodu, aby vznikla hustá pasta. Tu poté naneste na hrubou stranu houby na mytí nádobí a stěny trouby vydrhněte, nezapomeňte také na plechy a rošty, které budou také znečištěné. Můžete přidat lžičku čisticího prostředku, který nechte působit až 20 minut. Poté půjde špína snadno odstranit.

Mohlo by vás zajímat:  Několik málo triků rozzáří celou kuchyň čistotou. Tady bude radost vařit
Zdroj obrázku: Freepik

Prací prostředek bude fungovat na silně spálené plechy a stěny trouby. Jestli troubu nečistíte pravidelně, může se stát, že špína a nečistoty budou do trouby přímo „zažrané“. Stačí do plechů na pečení nalít vodu, přidat prací prášek a nechat přivést k varu. Nakonec troubu vypněte a nechte působit přes noc. Ráno plechy umyjte, uvidíte, že spálené jídlo se snadno oddělí.

Zdroj: https://brendid.com/worlds-best-oven-cleaner-8-homemade-natural-oven-cleaners-tested/
Přidat na Seznam.cz