Ne každý používá myčku správně. Díky triku s utěrkou bude nádobí vždy perfektně suché

Ne každý používá myčku správně. Díky triku s utěrkou bude nádobí vždy perfektně suché

Majitelé myček nádobí si už určitě neumí představit život bez tohoto kuchyňského pomocníka. Nejen že šetří spoustu času, také je díky němu mytí nádobí úspornější. Někdy se však stane, že přijdou problémy s plněním myčky, hlavně když jde o velké a vysoké hrnce. Pokud se potýkáte s tímto problémem, zřejmě nevyužíváte její potenciál naplno.

Nejdůležitější pravidla

Myčka nádobí usnadňuje život a ti, kteří byli léta zvyklí ho mýt ručně, to vědí naprosto dobře. Pohled na špinavé nádobí, které se hromadí ve dřezu se zbytky sušeného jídla, sebere úsměv z tváře. V tomto nadšení však stojí za to připomenout si nejdůležitější pravidla používání myčky nádobí, pak nám bude sloužit dlouho a všechny hrnce, talíře, sklenice i příbory budou perfektně čisté.

Mohlo by vás zajímat:  Škrábance na nábytku jde jednoduše zamaskovat čajem nebo pastelkami

Většina nádobí, které používáme, je vhodná pro mytí v myčce nádobí. Existují však výjimky, jako například ručně malované šálky. Při nákupu nového nádobí vždy vyhledejte označení, zda může do myčky. Vyhněte se přecpávaní spotřebiče. Může to nejen zkrátit jeho životnost, ale také vést k poškození nádobí. Před vložením věcí do myčky nádobí se zbavte sedliny z kávy a jiných zbytků, které by mohly blokovat odtok vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý způsob plnění

Většina myček nádobí má funkci, o které každý neví. Vidíte rukojeti na bocích horní zásuvky? Věnujte pozornost zejména klipům na vodicích kolech. Držte zásuvku a stiskněte. Tímto způsobem snížíte výšku a snadno se sem vejdou vysoké kousky nádobí. Vlhkost v myčce na nádobí je zcela normální jev. Problém však začíná, když po cyklu sušení nádobí zůstává vlhké a má nepříjemný zápach. To vše znemožní ihned nádobí uklidit zpět do kuchyňských skříněk.

Mohlo by vás zajímat:  I s nejnovější pračkou a drahými prášky oblečení často zničíme. Na vině je neznalost základních pravidel

Tentokrát sáhněte po běžné látce nebo malé utěrce. Po vypnutí myčky nádobí zavěste látku přes dveře a znovu ji zavřete. Nechte působit 20 minut. Tímto způsobem materiál absorbuje nahromaděnou páru a vlhkost, které se usadily na šálcích, talířích a hrncích.

Zdroj: https://www.treehugger.com/how-to-go-green-dishwashers-4858255
Přidat na Seznam.cz