Mite 67638 1280

Škůdci v domácnosti ohrožují nejen potraviny, někteří se s chutí pustí i do knih

Domácí škůdci patří k velmi častým nepříjemnostem zejména v letních měsících. Škůdci se do domácnosti dostanou skrz otevřená okna a dveře zejména při větrání. Dlouho si jich nevšimnete, po čase ale dokážou napáchat velké škody.

Zbavit se škůdců může být běh na dlouhou trať. Na trhu sice najdete „zaručené“ přípravky proti škůdcům, ty jsou ale často toxické a nebezpečné pro děti nebo zvířata. Molů, rybenek nebo mravenců se přitom snadno zbavíte i přírodními prostředky.

Na mravence se skořicí

Mravenci si přes léto velmi často tvoří cestičky do vaší spižírny nebo skříňky v kuchyni. Díky tomu je snadno zpozorujete. Hůře už ale je přesvědčíte o tom, že vaše kuchyně není restaurace, ale zapovězené místo.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché vychytávky udrží rostliny během dovolené zavlažené
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud mají mravenci hnízdo venku, snadno se jich zbavíte narušením cestiček kousky skořice, rajčatovými listy nebo pelyňkem. Tyto rostliny mravencům nevoní a po čase je odradí. Jestliže si mravenci vyrobili hnízdo přímo v domácnosti, zalijte ho horkou vodou nebo smícháním vařeného žloutku a trochu boraxu vytvořte směs, kterou si mravenci nanosí do hnízda a sami se vyhubí.

Rybenek se zbavíte ekologickým postřikem

Potravinoví moli rádi znehodnocují jídlo larvami a pavučinami. Nejprve vyhoďte všechno infikované jídlo a poškozená místa dezinfikujte směsí vody a octa v poměru 1 : 1. Návratu dospělých jedinců zabráníte napícháním hřebíčku do čerstvého pomeranče nebo umístěním misky s octem poblíž okna.

Mohlo by vás zajímat:  V každé koupelně najdeme dokonalý čisticí prostředek, který rozzáří celý domov
Zdroj obrázku: Pixabay

Častým domácím škůdcem jsou také rybenky. Ty si libují v teplých a vlhkých místech. Často je tak najdete v kuchyni a koupelně. Živí se cukry, škrobem a celulózou, rybenky se tak rády pustí nejen do potravin, ale poradí si i s tapetami nebo knihami.

Rybenek se zbavíte ekologickým sprejem. Smíchejte vodu, citronovou šťávu a levandulový olej v poměru 1 : 1 : 1 a postříkejte s ním inkriminovaná místa. V kuchyni také můžete nechat hřebíček, rozmarýn nebo skořici.

Přidat na Seznam.cz