Kávová sedlina je výborné hnojivo nejen pro kapradiny. Rostliny vyživí a udrží krásné

Kávová sedlina je výborné hnojivo nejen pro kapradiny. Rostliny vyživí a udrží krásné

Máte doma kapradiny nebo křídlatku a nevíte, co jim můžete dopřát, aby se jim dařilo? Domácí hnojiva jsou tím nejlepším řešením, protože jimi ušetříte spoustu peněz a na druhou stranu rostlinám dodáte živiny bez použití chemických přípravků. Při pěstování kapradin se mohou objevit problémy, ale je to nenáročná rostlina. Jaké hnojivo se tedy bude hodit pro její obohacení?

Čím zalévat kapradiny a křídlatku?

Vodu na zalévání můžete smíchat například s pivem, česnekem nebo mlékem. Jsou to oblíbené metody, které skutečně pomohou rostlinám vzpamatovat se a budou zase rychle růst a následně kvést. Mnoho zahrádkářů doporučuje také využít kávovou sedlinu. Přírodní hnojivo je pro rostliny nejlepší. Obsahuje živiny, které sice nejsou vhodné pro každou květinu, ale vyplatí se vědět, jak si takové hnojivo připravit.

Mohlo by vás zajímat:  Nelučte se s vytahaným svetrem. Vyzkoušejte některý z našich triků, které ho vrátí do formy

Vyživuje rostliny na delší dobu a začíná hned u kořenů. Kávová sedlina navíc kypří půdu, která bude pomaleji vysychat, a rostlina tak nebude potřebovat častou zálivku. Díky kávě budou rostliny rychleji a bujněji růst. Hodit se bude nejen na pokojové, ale tak zahradní rostliny. Výborná je hlavně pro acidofilní rostliny, mezi které patří kapradiny, trvalky, vřesy nebo hortenzie.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete kávovou sedlinu použít?

Kávovou sedlinu pak můžete použít nejen k zalévání rostlin, ale také jako přísadu do kompostu nebo při mulčování půdy. Kávová sedlina se připravuje velmi snadno, stačí si uvařit oblíbený šálek a sedlinu si nechat. Můžete ji vysušit nebo pak znovu smíchat s vodou a připravit hnojivo, které můžete ihned používat. Způsobů je navíc několik, podle toho, jestli se jedná o rostlinu v květináči, nebo zahradní.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny na stěně lze vyčistit jednoduše i tak, že po nich nezůstanou ani stopy

Můžete ji například smíchat se zeminou, do které budete rostliny zasazovat. Vyplatí se ji dát na dno květináče, protože bude zajišťovat nejen správný poměr vody, ale také kořenům dodá živiny, které budou putovat do samotné rostliny. Milovníci kávy už nikdy nebudou sedlinu vyhazovat. Je to levný prostředek, jak rostlinám zajistit živiny.

Zdroj: https://plantaddicts.com/fertilizing-ferns/
Přidat na Seznam.cz