cistic2

Na drahé prostředky z obchodu zapomeňte. Většinu snadno nahradí přírodní produkty

Došly vám právě čisticí prostředky, ale chcete uklízet a nechce se vám okamžitě běžet do obchodu pro nové? Dobrá zpráva je, že to dělat nemusíte. Používejte přírodní přípravky, které máte vždy doma a mohou vám pomoci s úklidem domácnosti, i když o tom možná ještě nevíte. Dnes se podíváme na produkty a suroviny, které se stanou vašimi cennými pomocníky při úklidu domova.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mouka a sůl

Vezměte dostatečně velkou nádobu a nalijte do ní litr vody. Přidejte hrst mouky a lžíci soli. Míchejte, dokud se sůl nerozpustí, a poté touto směsí můžete umýt nádobí. Po umytí ho důkladně opláchněte. Můžete také použít vodu, ve které jste vařili těstoviny nebo rýži. Je v ní hodně škrobu, který v kombinaci se solí účinně odstraňuje mastné skvrny z nádobí. Místo soli ovšem můžete použít také jedlou sodu. Pokud se rozhodnete pro ni, používejte při mytí rukavice, protože je žíravá.

Mohlo by vás zajímat:  Zubní pasta pečuje o náš dokonalý chrup, její jedinečné účinky lze ovšem využít i jinde

Kávová sedlina a zubní pasta

Pokud pijete espresso nebo tureckou kávu, nevyhazujte sedlinu. Můžete ji v domácnosti použít mnoha způsoby. Často se používá jako hnojivo pro rostliny, ale můžete se díky ní také zbavit mastnoty. Jemně mletá káva nepoškodí povrch, a přitom s ní nádherně umyjete mastné nádobí. Dokonale absorbuje tuk a usnadní jeho odstranění z nádobí. Poté stačí hrnec nebo pánev opláchnout v teplé vodě a otřít. Horká voda sama o sobě je také skvělým prostředkem na čištění, ale musíte si dávat pozor, abyste se neopařili!

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta je ideální pro čištění hrnků. Dokáže totiž odstranit tmavé skvrny od kávy nebo černého čaje, ale přitom nepoškodí povlak glazury. Pasta na bělení zubů funguje nejlépe. Na hrubou stranu vlhké houbičky naneste 2cm proužek zubní pasty a vydrhněte vnitřek misky. Nechte několik minut na stěnách, poté umyjte a opláchněte. Díky tomuto zajímavému triku již nebudete mít ošklivě tmavé vnitřní strany hrnků, i když je budete často používat.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g35665355/eco-friendly-cleaning-products/
Přidat na Seznam.cz